REITINGAI: VVK lyderiaujančios pozicijos – tvariai stabilios

2019-05-13

Žurnalas „Reitingai“ vėl pristatė universitetų ir kolegijų reitingą. Remiantis jo rezultatais Vilniaus verslo kolegija ir toliau išlieka 1-a tarp nevalstybinių kolegijų pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą, o bendrame 2019 m. nevalstybinių kolegijų reitingavime – VVK užima garbingą 2-ą vietą. Kolegija taip pat užima 2-as pozicijas pagal daugelį kitų rodiklių, kurie buvo vertinami sudarant reitingus.

Pristatydamas reitingus, žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas informavo, kad po penkerių gyvavimo metų žurnalas „Reitingai“ koregavo ne tik universitetų, bet ir kolegijų vertinimo metodiką. Pasak jį, atsisakyta tokių aktualumą praradusių kriterijų, kaip pavyzdžiui, kiek kiekviena kolegija pritraukė tiek ES kietųjų, tiek minkštųjų investicijų arba kiek kiekviena jų prenumeruoja mokslo duomenų bazių, nes iš tiesų šie rodikliai yra panašūs, be to, studentai gali naudotis ne tik savo aukštosios mokyklos, bet ir kitų duomenų bazėmis.

Reitingų sudarytojai atkreipia dėmesį, kad vis aktualesnis tampa darbuotojų klausimas, todėl buvo dar labiau sureikšmintas darbo rinkos vertinimas, pagal kurį VVK užtikrintai užima pirmas pozicijas jau keletą metų iš eilės. „Rezultatas pasiekiamas toks todėl, kad visose studijų programose ruošiami specialistai, labai reikalingi Lietuvos darbo rinkai. Taip pat glaudus bendradarbiavimas su įmonėmis, organizuojami darbdavių susitikimai su studentais vyksta nuolat, palaikomos studentų kūrybinės iniciatyvos, ugdoma socialinė atsakomybė įtraukiant studentus į projektinį mokymą realizuojant užsakovų užduotis“,- teigia VVK direktorė Jolanta Skirgailė.

Kaip ir pernai, įtraukti žurnalo „Reitingai“ 2018 m. gruodį paskelbto koleginių studijų krypčių vertinimo rezultatai, pagal kurį VVK rikiuojasi antroje vietoje, po Vilniaus dizaino kolegijos. Pagal ketvirtą kriterijų – konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje, VVK tarp privačių kolegijų užima 2-ą vietą. Pasak VVK direktorės Jolantos Skirgailės, tarptautiškumas yra vienas iš svarbiausių kolegijos strateginių tikslų. „Šiuo metu bendradarbiaujame su daugiau nei  60 užsienio aukštojo mokslo bei kitų institucijų. Tai suteikia plačias galimybes studentams, dėstytojams ir administraciniam personalui dalyvauti tarptautinėse mainų programose, konferencijose, projektuose ir kituose renginiuose. Nuolat plečiame užsienio partnerių tinklą, kuris ženkliai prisideda prie kolegijos vardo stiprinimo ir sklaidos pasaulinėje švietimo paslaugų rinkoje“, – apibendrina VVK direktorė.