Turizmas ir renginiai

Šiuolaikinis turistas skiriasi nuo tradicinio, nes jis “apsiginklavęs” technologijomis ir “išmanus”, jam patinka renginiai – netradiciniai ir išskirtiniai. Ši programa padės tau ne tik gerai suprasti šiuolaikinio turisto poreikius, bet ir išmokys efektyvios turizmo vadybos bei renginių organizavimo.

Studijų programa: Turizmas ir renginiai

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Turizmo ir poilsio profesinio bakalauro laipsnis
Studijų kryptis: Turizmas ir poilsis
Trukmė: Nuolatinės 3 metai, Ištęstinės 4 metai
Kreditai (ECTS): 180
Dėstymo kalbos: lietuvių ir anglų; rusų ir anglų

Tikslas

Parengti aukštos kvalifikacijos turizmo ir renginių industrijos specialistus, kurie gebėtų visapusiškai ir visaverčiai kurti, organizuoti, plėtoti ir tobulinti turizmo ir renginių industrijai priklausančias veiklas konkurencijos sąlygomis, taip pat spręsti turizmo ir renginių industrijos problemas ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos kontekste.

Perspektyvos

Absolventai galės dirbti apgyvendinimo ir maitinimo, transporto organizavimo, turizmo informacijos, svetingumo bei laisvalaikio paslaugas teikiančiose įmonėse kaip administratoriai, projektų vadovai, konferencijų organizatoriai, šalies įvaizdžio tarptautinėse rinkose formavimo specialistai, svetingumo paslaugų marketingo specialistai ir vadybininkai, laisvalaikio renginių organizatoriai.

Studijų dalykai

1 metai

Psichologija
Informacinių technologijų taikymai
Anglų kalba
Dalykinė kalba ir rašytinė komunikacija
Ekonomika
Verslo organizavimas
Antroji užsienio kalba
Vadyba ir organizacinė elgsena
Apskaitos pagrindai
Teisės pagrindai
Turizmo ištekliai ir geografija
Turizmo organizavimas ir projektas
Laisvai pasirenkamas dalykas

2 metai

Specialybės anglų kalba
Antroji užsienio kalba
Marketingas
Apgyvendinimo paslaugų organizavimas ir projektas
Svetingumo informacinių technologijų sistemos
Projektų valdymas
Pardavimų valdymas
MICE ir dalykiniai renginiai
Klientų aptarnavimas
Maistas ir gėrimai
Renginių organizavimas ir projektas
Laisvai pasirenkamas dalykas
Praktika verslo įmonėje

3 metai

Antroji užsienio kalba
Tarpkultūrinė komunikacija
Personalo vadyba
Marketingo komunikacija ir vartotojo elgsena
Svetingumo logistika
Laisvalaikio ir kultūrinių renginių organizavimas
Laisvai pasirenkamas dalykas
Baigiamoji praktika
Profesinio bakalauro baigiamasis darbas/projektas

Konkursinio balo sandara

Konkursiniai dalykai ir jų svertiniai koeficientai
I dalykas
Istorija                                                               0,4
II dalykas
Matematika arba
informacinės technologijos                          0,2
III dalykas
Bet kuris dalykas,
nesutampantis su kitais dalykais                 0,2
IV dalykas
Lietuvių kalba ir literatūra                           0,2

Metinė studijų kaina

Nuolatinės – 3 metai
1 600 €

Ištęstinės – 4 metai
1 200 €

Priėmimas

Reikalingi dokumentai:

  1. Brandos atestatas ir jo priedas arba notaro patvirtinti jų nuorašai
  2. Paso ar asmens tapatybės kortelės kopija
  3. 1 Fotonuotrauka (3×4 cm)
  4. Prašymas (pildomas internetu arba Kolegijoje)
  5. Registracijos mokestis 30 €

Karjera

Absolventai galės dirbti apgyvendinimo ir maitinimo, transporto organizavimo, turizmo informacijos, svetingumo bei laisvalaikio paslaugas teikiančiose įmonėse kaip administratoriai, projektų vadovai, konferencijų organizatoriai, šalies įvaizdžio tarptautinėse rinkose formavimo specialistai, svetingumo paslaugų marketingo specialistai ir vadybininkai, laisvalaikio renginių organizatoriai.

Susipažinkime

doc. Dr. Dalia Prakapienė  sako, kad „tobulas dėstytojas – nuolat besimokantis ir nevaidinantis visažinio“
Gyvenimo kredo: „Jei negali pakeisti situacijos – pakeisk požiūrį į ją“
Gyvenimo knyga: „Alchemikas ” (Paulo Coelho)
Pomėgiai: Kelionės ir fotografavimas

Būdama dviejų profesijų savininkė, doc. Dr. Dalia Prakapienė įsitikinusi, kad jos puikiai papildo viena kitą.  Esu geografiją ir edukologiją baigusi pedagogė, kurią visuomet traukė naujų pasaulių pažinimas, kelionės, bendravimas su kitos kultūros žmonėmis. Dar būdama studente gavau daug galimybių bendrauti su žmonėmis, skaityti paskaitas, bei tuo pačiu daug keliauti. O kadangi kelionės tapo mano antrais namais,  baigiau profesinius gidų kursus. Manau, kad tiek gidas, tiek dėstytojas daro panašų darbą – teikia informaciją. Tiek studentas, atėjęs į Kolegiją, tiek klientas, planuodamas kelionę turi tam tikrus lūkesčius, poreikius, kuriuos stengiuosi pateisinti. Pedagogo profesija man visada atrodė nuostabi, nes joje niekada nėra monotonijos: nauji žmonės, naujos patirtys, nauji iššūkiai. VVK darbuotis man patinka todėl, kad čia aš galiu dalintis patirtimi su jaunais žmonėmis, norinčiais realizuoti save turizmo srityje. Kadangi gidavimas, nors tuo užsiimu jau daugiau nei 20 metų, yra tik mano hobis, dėstymas Kolegijoje man suteikia galimybę perduoti patirtį jauniems žmonėms ir giliau įsitraukti į turizmo verslo plonybes.

Programa, kurią dėstau neturi daug analogų Lietuvoje, ji išskirtinė, nes apjungia turizmą ir renginius. Tai suteikia studentams platesnį, universalesnį žinių paketą bei jų pritaikomumą. Baigęs šias studijas studentas gali rinktis ar realizuoti save turizmo srityje, ar jam labiau priimtinas renginių organizavimas. Ir vieną, ir kitą pagal poreikį jis taip pat puikiai gali apjungti ar integruoti, o tai suteikia konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.  Kolegijoje labai stipriai išvystytas projektinis mokymasis, kurio pagrindas – praktika, praktika, ir dar kartą praktika. Jo metu verslo idėjas realizuojame per praktines veiklas ir užduotis, plačiai taikome interaktyvius mokymosi būdus (vizitai į įmones, pažintinės ekskursijos,  šiuolaikinės programėlės ir kt.).  Skatindami studentų verslumą kuriame konkrečius produktus, šiuo atveju – keliones. Tačiau norint užkurti” savo turizmo verslą, reikia turėti tikrai išskirtinių idėjų, nes dabartinė rinka labai užpildyta, todėl ateitį turi nišinis turizmas. Rasi savo nišą – gyvensi, jeigu eisi standartiniu keliu – sėkmė labai abejotina. Yra ne vienas sėkmingas pavyzdys nišinių specializuotų turizmo paslaugų kaip antai – nuotykinės, ekstremalios kelionės, žmonės domisi paukščių stebėjimo galimybėmis, nori apjungti savo pomėgius keliauti ir fotografuoti ir kt.

Atkreipiu dėmesį, kad turizmo rinka yra dinamiška, nuolat auganti, tačiau ir besikeičianti. Todėl reikia ją stebėti, analizuoti, būti “on-line” vykstančių pokyčių kontekste. Pavyzdžiui jeigu anksčiau buvo populiarios pažintinės kelionės autobusu, tai šiuo metu – populiaru keliauti lėktuvu. Kylant ekonomikai, augant žmonių pajamoms, natūraliai atsiranda poreikis didesniam komfortui, aukštesnio lygio paslaugoms. Tai vienas iš pavyzdžių, iliustruojančių turizmo paslaugų nepastovumą”.

Su Kolegijos studentais keliaujame, bet labiau lokaliai. Stengiuosi per praktiką juos supažindinti su mūsų turizmo objektais, pavyzdžiui duodu užduotis išanalizuoti pažintinius takus. Tai puiki galimybė mokytis ir pažinti  keliaujant. Apskritai aš esu už į studentą orientuotas studijas, kai studentai patys aktyviai mokosi ir pasiima viską kas jam įdomu ir reikalinga, o dėstytojas lieka antraeiliame plane – konsultuojantis ir visokeriopai padedantis studentui rasti tinkamą sprendimą ar teisingą atsakymą. Tobulas dėstytojas – nuolat besimokantis ir nevaidinantis visažinio. Mano tikslas duoti pagrindus, medžiagas, daug praktinių užduočių, kurias studentas atlieka savarankiškai, o po to mes aptariame iškilusius klausimus. Sėkmingai taikome nuotolinio mokymosi būdą, kuris taip pat skatina savarankišką mokymąsi.

Dėstytojo darbe labai svarbu abipusis supratimas ir pagarba, todėl stengiuosi palaikyti draugiškus bei dalykiškus santykius su studentais. Prisiminkime, kad kiekviena diena yra šventė. O kai iškyla problemos gyvenu pagal moto: Jei negali pakeisti situacijos – pakeisk požiūrį į ją”. To linkiu ir savo studentams ir kolegoms.