Studijos ir darbas – misija įmanoma? - Vilniaus verslo kolegija

Studijos ir darbas – misija įmanoma?

Kas gyvenime yra svarbiau: darbas ar mokslai? Tai vienas iš dažniausių klausimų, į kuriuos tenka atsakyti nusprendžiant, ar pradėti studijuoti, kai  turite darbą ar teks jį susirasti. Savo atradimais, kas padėjo suderinti studijas su darbu, nepaprastai atvirai ir įžvalgiai dalinasi anglų k. ir tarptautinės komunikacijos studentė Dominyka Sriubiškytė. Kad studijos mūsų kolegijoje yra lanksčios ir pritaikytos kiekvienam studentui, komentuoja studijų koordinatorė Jūratė Butvilė.

Dominyka Sriubiškytė

Ką tik grįžau po darbo dienos. Net nusimuilinau anksčiau, kad spėčiau parašyti reikiamus darbus studijoms. Darbui įkelti turiu penkiasdešimt kelias minutes, tad nuo to priklausys, kaip gi atsakysiu į šį klausimą, ar studijos ir darbas yra įmanoma misija.

Šiek tiek juokauju. Visgi galiu atsakyti iš karto. Patikėkite manimi, ši misija įveikiama. Remiuosi tik savo patirtimi. Daugelis mano pažįstamų atsakytų visiškai kitaip: „Negali persiplėšti, turi pasirinkti, negali visko aprėpti, galiausiai pervargsi, spėsi juk dar…“. Ir galbūt jie teisūs, tačiau mano patirtis, suvokimas byloja ką kitą: žmogus pats net nežinai, koks esi pajėgus, kol neatsiduri ribinėje situacijoje, kol tiesiog neturi pasirinkimo laisvės. Aš kalbu sau, jog neturiu. Neleidžiu tai vidinei poniutei vis atitraukinėti manęs nuo darbų, nes žinau, kad ji visada rinksis tai, kas paprasčiau, lengviau ir maloniau. Mano galva, vieni prasčiausių dalykų, galinčių nutikti žmogui, yra savigaila ir aukos vaidmuo. Žinoma, viskam yra ribos. Kartais pagailėti savęs yra normalu, tik reikia stebėti, jog tai neužimtų per didelės vietos jūsų gyvenime, kad tai netaptų kasdienybe.

Aš dirbu nuo dešimties metų. Ištisas vasaras. Baigusi mokyklą turėjau taip vadinamus laisvus metus. Per juos taip pat dirbau. Įstojau ir, nepatikėsite, vis dar dirbu! Ir studijuoti man sekasi, manau, visai gerai!

Dabar susimąsčiau… Kaži, jei dabar nedirbčiau, ar pavaryčiau studijose taip pat kaip dabar? Ar iš to dyko buvimo spėčiau atlikti darbus laiku? Paradoksalu. Individualu, žinoma, bet žinodama save drįstu tuo abejoti.

Kai esi dirbantis žmogus, žinai savo dienotvarkę, darbo dienas, valandas, pasiskirstai, kada ir ką suspėsi nuveikti tarp jų. Tai ir yra didžiausia magija. Režimas, dienotvarkė, darbų sąrašas, planavimas ir plano laikymasis. Vualia! Nepatikėsite, kiek daug visko galima nuveikti per vieną dieną. Atsisiųskite programėlę, kurioje galite sekti, kiek laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose, ir tada patys sau atsakykite, ar tikrai nespėtumėte pasimokyti ar padirbti. Pabandykite pasekti, kiek laiko per savaitę skiriate pasakojimams apie tai, koks esate pavargęs, kaip nieko nespėjate ir jau oi tikrai nebespėsite.

Nebandau įkąsti, man pačiai tai skaudžiai pažįstama, tačiau pradėjusi studijuoti supratau: aš ne nespėjau, o pasirinkau to neatlikti nepaisant to, kad dirbu. Tokiu būdu aš šiek tiek save paspaudžiu. Kaip galima nerasti dienoje pusvalandžio, kai gali skaityti ar analizuoti?

Tada antroje dienoje – dar vieno pusvalandžio. Galiausiai sąskaitoje jau turime nemažą laiko tarpą, praleistą prie knygų. Važiuodamas į darbą, gulėdamas vonioje, vedžiodamas šunį, laukdamas autobuso gali skaityti ir klausyti.

Užtenka vieno lėto ryto sau, vieno ramesnio vakaro ir pailsėjęs kaip mat suimi save į rankas šnabždėdamas, kad gali. Ir gali, ir galėsi. Suspėti, pabaigti bakalauro studijas ir dar save už tai paglostyti. Augsi, kaupsi patirtį darbe, lavinsi galvelę ir visa tai ilgainiui tikrai pasitarnaus.

Kiekviena pastanga, kiekvienas pareikalavimas iš savęs anksčiau ar vėliau atneš vaisius. Tereikia išlaukti, susikaupti ir, svarbiausia, tikėti tuo, ką darai, ir žinoti, kodėl tai darai.

Studijų koordinatorės Jūratės Butvilės komentaras

Mūsų kolegijoje yra daug sėkmingų situacijų, kai studentai šauniai suderina studijas, darbą ir asmeninį gyvenimą. Tačiau gyvenime nutinka įvairių situacijų, ir kai matome, jog studijuoti, sakykime, nuolatinėse studijose studentui tampa sudėtinga, į pagalbą ateina studijų koordinatorės.

Priklausomai nuo kurso, ar studentas turi skolų, padedame jam sėkmingai pasirinkti kitą studijų formą (pvz., ištęstines, kai paskaitos vyksta šeštadieniais) ir toliau tęsti mokslus. Kitas situacija – jei studentas toliau nori mokytis nuolatinėse studijose, bet į tam tikras paskaitas negali ateiti, nes tuo metu dirba. Tuomet jis prijungiamas prie kita studijų forma studijuojančių studentų grupės, kur gali sėkmingai dalyvauti paskaitose, atsiskaityti užduotis ir išlaikyti egzaminą.

Svarbiausias momentas – jog, iškilus asmeninėms ar darbinėms problemoms, studentas nepaliekamas vienas su klausimu, ką daryti su studijomis: toliau tęsti ar mesti? Sprendimas paprastas – kreiptis į savo studijų koordinatorę, kuri individualiai suderina studento tvarkaraštį. Kiekvienam atvejui parenkamas geriausias variantas. Turime gausybę pavyzdžių, kad tie, kas iš tiesų nori suderinti studijas su darbu ar pasikeitusiomis gyvenimo aplinkybėmis, sėkmingai tai padaro.

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983