">
Kolegija

Naujienos

Studentų emocinė sveikata pandemijos laikotarpiu: uždaviniai ir sprendimai

VšĮ Vilniaus verslo kolegijos

Psichologijos dalyko dėstytojas doc. dr. Tomas Butvilas

Nūdienos realijos, šalia įdomių ir mums naujų patirčių, pateikia ir naujus uždavinius, kurių sėkmingas sprendimas gali lemti ir kiekvieno emocinės būklės status quo. Karantino laikotarpio pradžioje lyg ir džiūgavome tam tikra prasme jausdami kiek jaudinantį laukimo išgyvenimą, persipynusi su nerimo, sumaišties, galbūt baimės, nežinios bei naujo nuotykio laukimo jausmais. Tačiau pandemijos grėsmei įsibėgėjus, o ir karantinui nešvelnėjant daugumas mūsų pasidavėme uždarumo, saviizoliacijos bei įgrisusios monotonijos ritmui. Visa tai be jokios abejonės turi neigiamos įtakos kiekvieno mūsų emocinei būklei, motyvacijai veikti, elgsenai, bendravimui, mokymuisi ir profesinei veiklai. Nuotolinis bendravimas tapo įprastu kiekvienos dienos „įjungimo“ ritualu. Šiame laikotarpyje esame paveikti visi – tiek vaikai, jaunimas, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės – kitaip tariant, visi.

Kaip aukštojo mokslo atstovas turiu atkreipti ypatingą dėmesį į studentų emocinę sveikatą. Džiugu tai, kad tiek šalies psichologų bendruomenė, tiek ir studentų atstovybės, kiti akademinės bendruomenės judėjimai neliko nuošalyje ir deda visas pastangas, kad studijuojančiųjų emocinė sveikata nebūtų nustumta į paskutinę vietą. Kaip tik vakar, gegužės 25 dieną, vykęs seminaras (webinar’as), kurį organizavo Lietuvos studentų sąjunga – LSS ,,Ar studentų psichikos sveikata –  Lietuvos aukštųjų mokyklų reikalas?“, kur dalyvavo tiek psichiatrai (pvz., prof. E. Laurinaitis ir kt.), tiek psichologai, parodo esamas aktualijas bei galimus konstruktyvius sprendimus. Šioje vietoje ir Vilniaus verslo kolegija niekada neliko, o ir nelieka nuošalyje. Esame inicijavę, dar prieš pandemijos paskelbimą, jau nuo 2019 m. rugsėjo mėn., atvirą diskusijų erdvę Kolegijos studentams, norintiems išsakyti savo nerimą bei turimus rūpesčius, o vėliau – drauge ieškoti tinkamų sprendimų. Ši atvira erdvė pavadinta „A.K.I.S“ – kai: ateinu, kalbu, išgirstu, sprendžiu. Žinoma, šių metų pavasario pradžioje ši erdvė įgijo nuotolinės diskusijų erdvės platformos formatą, kuomet studentai gali prisijungti į virtualų kambarį per BBB ir tęsti diskusijas, dalijimąsi bei ieškoti išeičių drauge su mumis – akademinės bendruomenės nariais. Nes mums rūpėjo, rūpi ir rūpės kiekvieno mūsų nario ne tik akademiniai pasiekimai, tačiau ir tai, o kaip gi mes jaučiamės…

Tad savo ruožtu dar kartelį raginu mus nepamiršti AKIES!

Artimiausias A.K.I.S nuotolinis susitikimas birželio 11d. 13 val. VVK studente, prisijunk!

Praėję A.K.I.S renginiai: KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS (HOW) CAN I SHAPE MY REALITY?

 

Kitos naujienos

VVK diplomų teikimo šventė vyks Sapiegų parke 2020 liepos 9 dieną

Nekantravome paskelbti labai džiugią žinią visai VVK bendruomenei. Vilniaus verslo kolegijos diplomų teikimo ceremonija 2020 įvyks fizinėje realybėje!

Daugiau

Atnaujinta informacija dėl COVID-19 ir D.U.K

Vilniaus verslo kolegijos vadovybė gegužės 28 d. priėmė sprendimą organizuoti studijų programų vykdymą, baigiamųjų darbų gynimą katedrose ir kvalifikavimo komisijose kolegijos patalpose bei nuotoliniu būdu.

Daugiau

Darbo rinkoje VVK alumnai yra puikiai vertinami!

Jau pasirodė kasmetinis Lietuvos švietimo įstaigų reitingavimo žurnalas „Reitingai“ 2020. Esame pakilios nuotaikos, nes VVK pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę […]

Daugiau