Kolegija

Naujienos

VVK svečias: paskaita – diskusija apie lyderystę ir komandinį darbą su Egle Stakaitiene

Praėjusią savaitę Vilniaus verslo kolegijos auditorija vos sutalpino visus, norinčius gyvai dalyvauti verslininkiškumo ugdymo paskaitoje su Egle Stakaitiene.

IT verslo vystymo vadovė (UAB „Agmis“), startuolių mentorė, verslo konsultantė atsakė į gausybę studentų klausimų, tokių kaip, kada atsirado noras užsiimti verslu, ką duoda darbas didelėje kompanijoje, kaip versle užmegzti ryšius ar ką daryti, jei žmogus jaučiasi nekūrybiškas.

Dalinamės 3 pagr. patarimais apie verslą pagal Eglę Stakaitienę:

  • Svarbiausias patarimas savo verslą pradedančiam jaunam žmogui – būti drąsiam ir daryti kitaip: „Susirask savo mentorių, žmones, kurie įkvepia, kurk inovatyvų verslą, nedaryk to paties. Nepasiduok ir visada bandyk, naudokis plačiomis šiuolaikinio gyvenimo galimybėmis: ryšiais, fondais, naujų idėjų priėmimu ir pan.“
  • Vienos iš pagrindinių asmeninių ir dalykinių savybių, kurios reikalingos šiuolaikiniam darbuotojui, – tai empatija ir kūrybiškumas, nes daug ką galima optimizuoti, tačiau šios savybės yra ryškių asmenybių savybės. „Kalbant apie dalykines savybes, itin svarbus atsakomybės prisiėmimas, imlumas, gebėjimas bendrauti su kolegomis ir klientais. Pasak pašnekovės, „dėl nesusikalbėjimo įvyksta daug problemų, tad svarbu mokėti kalbėti aiškiai, konkrečiai, trumpai“.
  • Jei, baigęs studijas, nori įsidarbinti, ieškok ne darbo skelbimų, o įmonių, kuriose norėtum dirbti. „Imk situaciją į savo rankas: daryk įmonių tyrimus, ar jų deklaruojamos vertybės atitinka tavąsias, kalbink pažįstamus, naršyk soc. tinkluose. Nepriklausyk nuo atsitiktinumo, kada darbo skelbimų portale kas nors peržiūrės ar neperžiūrės Tavo CV. Tu pats viską sprendi ir esi savo gyvenimo kalvis“, – ryžtingai ragino E. Stakaitienė.

Ačiū mūsų svečiui Eglei Stakaitienei už energingus ir nuoširdžius atsakymus!

Kitos naujienos

Vizitas Sakartvele pagal Erasmus+

Ar žinote, kad Vilniaus verslo kolegija jau ne pirmus metus draugauja su Telavi universitetu Sakartvele? Pagal „Erasmus+“ mainų programą švietimo įstaigoje lapkričio 1-8 d. lankėsi mūsų kolegijos atstovas, dėstytojas, mokymo inovacijų ir verslo vystymo skyriaus vadovas Andrejus Račkovskis.

Daugiau

VVK svečias: Marius Jovaiša

Praėjusią savaitę Vilniaus verslo kolegijos svečiavosi ypatingas žmogus – fotografas, leidėjas, verslininkas, investuotojas Marius Jovaiša.

Daugiau

Vilniaus verslo kolegijoje didėja ir stiprėja tarptautinė bendruomenė!

Norime pasidžiaugti, kad gausėjančiam tarptautinių studentų būriui nuo šiol padės tarptautinių studentų paramos koordinatoriai. Su rusakalbiais studentais bendraus Bahdan Zhuikou, o anglakalbių studentų integracija užsiims dr. Keisha LaRaine Ingram.

Daugiau