Kolegija

Blog'as

Pirmąjį „Team academy“ studentų projektą versle lydėjo sėkmė

Kiek kartų girdėjote, jog studijos švietimo įstaigoje – tai teorija, o pradėjus dirbti prasideda tikrasis mokymasis ir tikrasis gyvenimas? „Team academy“ studentai paneigia šį mitą. Verslo vadybos ir marketingo jie mokosi pagal pažangų suomių metodą, kuriame teorija įgyvendinama praktiškai.

Įsteigti savo įmonę, apsibrėžti verslo sritį, rasti klientus, dirbti ir uždirbti – tokia yra studentų mokymosi kasdienybė. Kviečiame susipažinti, koks buvo vienas iš pirmųjų „Team academy“ studentų klientas ir kokį projektą jiems teko įgyvendinti.

Pirmasis klientas atnešė džiaugsmo ir išbandė baime

Surasti klientų ką tik įsteigtai įmonei, kurioje dirba studentai, – ne toks paprastas uždavinys, todėl kai „Team academy“ studentai Haroldas Barauskas, Mantas Lapinis ir Kasparas Mišinas suprato, jog turi pirmąjį didesnį klientą, jų džiaugsmui nebuvo ribų. „iSnacks“ – taip vadinasi įmonė, patikėjusi studentų gebėjimais ir atsidavimu. Tai savitarnos krautuvėlių ir pardavimų automatų paslaugas teikianti įmonė, kuri į studentus kreipėsi su konkrečių darbų sąrašu ir sąmata.

„Pasiėmę sąrašą, visa komanda susėdom ir, eidami pagal kiekvieną punktą, tikrinome, ką ir kaip reikės padaryti, ar mes sugebėsime tai atlikti. Tai buvo vienas iš rimtesnių mūsų projektų, nes reikėjo įgyvendinti daugiau nei vieną užduotį. Supratome, kad veiklos turės visi, tad darbus reikėjo pasiskirstyti ir tarpusavyje aiškiai susitarti“, – prisiminė studentas Mantas Lapinis.

Komandos laukė tokios užduotys kaip sukurti tinklalapį, savitarnos krautuvėlių apipavidalinimą, užsiimti paslaugos sklaida, kurti maketus, fotografuoti ir pan.

Haroldas Barauskas prisiminė, kad tuo metu džiaugsmą keitė įvairios mintys ir emocijos: „Jausmas, kad darysime tai, ko gyvenime nesame darę, yra superinis! Tuo pat metu buvo ir baimės, netikrumo, abejonių, ar pavyks, ar nenuvilsim kliento. Man visa tai padėjo įveikti komanda. Mes vienas kitą palaikėm, kartojom sau ir vienas kitam, kad darykim, mes tikrai sugebėsim. Dabar matau, kad man asmeniškai baimė tapo didžiausiu iššūkiu. Juk viską dariau pirmąkart, be to, tai yra kito žmogaus verslas“.

Dėl kai kurių užduočių teko perlipti per save

Įmonės tinklalapio kūrimo darbai buvo patikėti programavimo patirties turinčiam Kasparui Mišinui, o likusius darbus tarpusavyje pasidalino Mantas ir Haroldas.

„Maloniausia projekto dalis buvo fotografuoti, nes fotografija domiuosi nuo mokyklos laikų. Pirmąkart šias savo žinias pritaikiau darbui. Sudėtingiausia užduotimi tapo tekstų rašymas. Mokyklinė patirtis – rašyti tai, ko reikalauja programa. Rašyti apie verslo paslaugą įdomiai ir patraukliai yra visai kas kita. Esu savikritiškas, bet ilgainiui supratau, kad mano gebėjimas rašyti yra labiau susijęs su patikėjimu vidiniu kritiku, o ne įgūdžių stoka. Turėjau perlipti per save“, – dalinosi studentas Mantas.

Paklausti, kas jiems labiausiai padėjo įgyvendinant šį projektą, visi studentai pirmiausia paminėjo komandą, kuri suteikė emocinį palaikymą, mokė tartis ir derintis vienas prie kito, pasidalinti darbais, išklausyti kito nuomonę. Jie sėkmingai pasinaudojo „Team academy“ koučerės Aušros Gaivenienės patarimais atlikdami marketingo tyrimus, rašymo praktika per turinio kūrimo medijoms paskaitas ir net draugais, kuriuos pakvietė dalyvauti produktą pristatančioje fotosesijoje.

„Mums labai pasisekė suradus geranorišką ir supratingą klientą. Mane asmeniškai tai labai nuramino. Supratau, kad mums viskas pavyks. Ir kai po visų darbų iš kliento sulaukėme gerų atsiliepimų bei rekomendacijų, buvo labai gera juos girdėti“, – sėkme džiaugėsi Mantas Lapinis.

Pirmasis projektas pagerino bendravimo įgūdžius

Antrą kursą bebaigiantys studentai kartu su kitais „Team academy“ nariais yra įgyvendinę ne vieną projektą. Patenkinti savo pirmo rimto projekto rezultatais, jie gavo ne tik praktiškos patirties, bet ugdė asmeninius savo gebėjimus bei charakterio savybes. Tai yra dar viena neatsiejama „Team academy“ mokymosi metodo dalis.

„Dirbdamas su „iSnacks“ aš gerokai patobulinau savo programavimo įgūdžius, nes ne vieną naktį praleidau prie kompiuterio. Dabar man daug geriau sekasi tarpusavyje susieti programavimo, verslo vadybos ir marketingo žinias. Turiu aiškesnį vaizdą, ko reikia rinkai ir kaip turiu dirbti. Labiausiai išmokau dirbti komandoje. Aš labiau mėgstu darbuotis vienas, o įgyvendinant šį projektą dėl kiekvieno klausimo reikėjo pasitarti. Dabar matau, kad man tai buvo labai naudinga“, – dalinosi Kasparas Mišinas.

Pasak Manto Lapinio, po darbo su minėta įmone, jis daugiau žino apie grafinį dizainą, suprato, jog klientai bendravime vertina dėmesį ir greitą komunikaciją.

„Apie save sužinojau, kad esu labai draugiškas, gerai sutariu su žmonėmis. Jei reikia pasikalbėti su nepatenkintu klientu, man dažnai pavyksta susitarti. Supratau, kad mokytis kitokiu būdu aš tikrai negalėčiau, nes „Team academy“ metodas man suteikia daug daugiau praktinio patyrimo nei teorija“, – pasakojo Haroldas Barauskas.

Kiti blogo įrašai

Kaip studijos Vilniaus verslo kolegijoje padeda man ugdyti asmenines savybes?

Mokausi tam, kad gaučiau žinių ir įgyčiau profesiją – taip atsakytų dažnas studentas, paklaustas, kodėl įstojo į aukštąją mokyklą. Ką dar be išsilavinimo, naujų draugų ir savarankiško gyvenimo pamokų gauna studentai? Kaip mokymasis, kuriam reikia valios, motyvacijos, gebėjimo susikaupti veikia kiekvieno charakterį? Darius Pečiul, interaktyvių medijų ir technologijų antrakursis, dalinasi savo įžvalgomis, kaip studijos mūsų kolegijoje padėjo jam, intravertui, pagerinti savo bendravimo įgūdžius ir atskleisti kitas asmenines savybes.

Daugiau

Ambicingi „Team academy“ pirmakursių projektai: nuo ekologijos iki pokyčių Vilniuje

Jei paprastai pirmo kurso studentai savo mokslo metus pradeda nuo įprastų paskaitų ir namų darbų, „Team academy“ studentams rudens semestras startavo nuo socialinių projektų įgyvendinimo. Vienas su kitu susipažinę tik prieš kelis mėnesius, jie turėjo sugalvoti idėjas šiems projektams ir pradėti juos įgyvendinti. Taigi apie ką yra „Team academy“ pirmakursių projektai, apie kuriuos jie taip entuziastingai kalba? Kviečiame paskaityti!

Daugiau

Naujieji dėstytojai: kolegija mus maloniai nustebino

Šiemet Vilnius verslo kolegijos bendruomenė pasipildė naujais dėstytojais. Kaip jiems sekasi ir kaip jie jaučiasi kolegijoje? Kokius įspūdžius sukėlė mūsų studentai? Ar šią kol kas dar trumpą darbo patirtį mūsų kolegijoje lydėjo asmeniniai atradimai ir iššūkiai? Iš kelių naujų dėstytojų pakalbinome porą, tad kviečiame susipažinti!

Daugiau