Kolegija

Blog'as

Rubrika Dėstytojas (-a) iš art‘i

Kibernetinio saugumo specialistas, IT paslaugų įmonės vadovas ir duomenų apsaugos pareigūnas Vytautas Šulus Vilniaus verslo kolegijoje dėsto operacinių sistemų ir kibernetinio saugumo dalykus. Paklaustas, kodėl nusprendė dėstyti, atsako: ,,Pacituosiu išmintingo žmogaus žodžius – mokyti kitus pradedama tada, kai tavo žinių stiklinė pilna ir nepasidalinęs su kitais į ją tu nieko nebegali įpilti“. Drįstu formuoti jūsų, mieli skaitytojai, nuomonę, kad VVK darbuojasi patyrę ir ta patirtimi trokštantys pasidalinti žmonės. Kviečiu skaityti pilną pokalbį su Vytautu.

Kodėl nusprendėte dėstyti?
– Kažkuriuo gyvenimo momentu supratau, kad įgijau pakankamai vertingos patirties, kuria norėčiau pasidalinti su kitais. Man malonu matyti, kad ta patirtis išties yra įdomi ir mano klausytojui.

Vytautai, pats Vilniaus verslo kolegijoje dėstote operacines sistemas ir kibernetinį saugumą, ar galite apie tai papasakoti plačiau?
– Dėstau dalykus, su kuriais kiekvienas iš mūsų susiduriame kasdien. Nė vienas mūsų naudojamas telefonas, kompiuteris, planšetė ar kitas išmanusis prietaisas neveikia be operacinės sistemos. Kai turime tiek išmaniųjų prietaisų, galime patirti ir įvairių grėsmių mūsų įrenginiams, mūsų asmens duomenims ir saugumui. Manau, kiekvienas iš mūsų turi būti tam pasiruošęs.

Kas Jums labiausiai patinka jūsų dėstomame dalyke?
– Mano dėstomame dalyke labiausiai patinka tai, kad dėstau labai aktualius šiai dienai dalykus.

Na ir paskutinis klausimas iš dėstymo patirties. Vytautai, ar galite išvardinti savybes, kurios, Jūsų supratimu, yra labai reikalingos šiuolaikiniam dėstytojui?
– Dėstytojas turi būti ,,šiuolaikiškas”, jam turi būti nesvetimos naujosios technologijos. Taip pat dėstytojas turi būti ne tik dėstytojas, bet ir, esant reikalui, draugas ar patarėjas, kuriam studentas nebijotų parašyti iškilus klausimui. Tačiau jis visada turi išlikti dėstytojas.

Žinojau, kad Vytautas jau daugelį metų dirba IT sferoje, tačiau, turiu prisipažinti, likau maloniai nustebinta sužinojusi, kad Vytautas ir jo komanda yra vieni tų, kurie moko ne tik studentus, bet pradedančiuosius bei senjorus naudotis įvairia kompiuterine technika. Pasvarsčiau pati sau, kiek žavesio ir svarbos yra švietime, nepaisant to, kuriai amžiaus grupei priklausome. Tad su šia nustebimo nuotaika judame neformalios Dėstytojas (-a) iš art‘i rubrikos dalies link.

Top 3 faktai apie Vytautą:

  1. Hobių hobis: Išmokti gyventi ,,gyvenimą‘‘ ir nugyventi jį taip, jog žinotum, kad ne veltui atėjai į šį pasaulį.
  2. „Instagram“, „Tik Tok“ ar „Facebook“?,,Facebook‘‘. Tačiau ,,Facebook‘‘ naudoju tik komunikacijai. Po vienų kibernetinio saugumo mokymų pasakiau, kad manęs socialiniuose tinkluose nebebus. 😊
  3. Mėgstamiausias komikas (-ė)? Be abejo, Rowan Atkinson.

Pakalbėkime šiek tiek apie pomėgius. Kokia yra Jūsų mėgstamiausia knyga?
– Dale Carnegie ,,How to Win Friends and Influence People”. Nors ši knyga išleista dar 1936-aisiais, tačiau ji aktuali ir šiandien.

O filmas ar serialas?
– Serialas „Lie to Me” (Režisierius Samuel Baum).

Mėgstamiausias sporto šaka?
– IPSC (sportinis šaudymas).

Vytautai, nukreipkime dialogo fokusą į šiek tiek linksmesnius dalykus. Sakykite, ar kada nors turėjote, o gal ir turite pravardę?
– Mokykloje pravardės neturėjau, tačiau pirmoje darbovietėje turėjau pravardę ,,pirštas”, kadangi buvau ilgas ir labai plonas 😊. Tačiau net ir dabar, neretai ir mažiau mane pažįstantys žmonės, mane vadina tiesiog ,,Vytuku”.

Ar turite savo žodyne frazę, kurią nuolat vartojate?
– Visada daryk gerai, blogai išeis savaime. 😊

Pokalbio pabaigoje noriu užduoti klausimą apie autoritetus. Ar turite gyvenime autoritetų ir kas jie?
Autoritetas man visada buvo ir yra mano tėvas.

 

Vytautai, dėkoju Jums už atvirumą, tikiu, VVK žmonės skaitys su malonumu!

P.S. Vytautas Flip Flops‘ams sako ne. Rubrikoje ir toliau tikrinsime, kas iš mūsų akademikų palaiko Flip Flops‘ų klubą, juk atėjus vasarai tai tampa tikra aktualija!

Parengė Dovilė Vilkevičiūtė

Kiti blogo įrašai

Edvin Zuzanov: „Kolegija mane labai motyvuoja mokytis“

„Aš manau, jei būčiau stojęs į universitetą iškart po gimnazijos, neturėčiau tiek daug motyvacijos mokytis ir studijuoti taip, kaip dabar, kai mokausi kolegijoje“, – sako Edvin Zuzanov. Trečio kurso anglų k. ir tarptautinės komunikacijos studentas papasakojo, kas jam padeda išlaikyti nuolatinę motyvaciją, kaip vertina studijas ir su kokiomis mintimis pasitinka paskutinius mokslo metus mūsų kolegijoje.

Daugiau

Studijos ir darbas – misija įmanoma?

Kas gyvenime yra svarbiau: darbas ar mokslai? Tai vienas iš dažniausių klausimų, į kuriuos tenka atsakyti nusprendžiant, ar pradėti studijuoti, kai turite darbą ar teks jį susirasti. Savo atradimais, kas padėjo suderinti studijas su darbu, nepaprastai atvirai ir įžvalgiai dalinasi anglų k. ir tarptautinės komunikacijos studentė Dominyka Sriubiškytė. Kad studijos mūsų kolegijoje yra lanksčios ir pritaikytos kiekvienam studentui, komentuoja studijų koordinatorė Jūratė Butvilė.

Daugiau

7 patarimai, kaip sužinoti, ką studijuoti

Ką studijuoti – tokį galvosūkį kiekvieną vasarą sprendžia dažnas abiturientas. Kaip surasti tai, kas iš tiesų patinka, kaip išgirsti savo balsą tarp patarimų gausos ir vidinės sumaišties? Pakalbinome mūsų kolegijos psichologijos dėstytoją Lolitą Kuginienę ir paprašėme pasidalinti patarimais, kurie padės surasti studijų kryptį ar net būsimą profesiją.

Daugiau