Kolegija

Blog'as

Rubrika Dėstytojas (-a) iš art‘i

Vasariškai nusiteikę, sveikinamės su Jumis, mieli VVK rubrikos Dėstytojas (-a) iš art’i skaitytojai. Kviečiame geriau susipažinti su Vilniaus verslo kolegijos dėstytoju, mokymo inovacijų ir verslo vystymo skyriaus vadovu Andrejumi Račkovskiu. Šįsyk Andrejus atsako į VVK studentų užduotus klausimus! 


Ko norėčiau paklausti arba ką pasakyti Dievui? (Nadežda Jarmolo)

Norėčiau paklausti: ,,Ar šis gyvenimas yra viskas, kas mums yra duota? Ar dar turėsime bent vieną šansą?” Ir norėčiau gauti atsakymą: ,,O kam tau antras šansas, jei nenori pilnai išnaudoti pirmo? Ko lauki?” Gyvenime esu linkęs suteikti kitiems dar vieną galimybę tikėdamas, kad galbūt kitą kartą pavyks geriau. Tai darau dėl dviejų priežasčių: arba tikiuosi iš kito žmogaus geresnio rezultato ir sutinku dar jo palaukti (,,tu gali geriau, tikiu tavim”), arba leidžiu pasitaisyti (,,bandyk dar kartą, nes susimovei, ir mes abudu tai žinom”). Bet yra ir trečias galimas variantas: žmogus nenori patobulėti arba pasitaisyti, nes tai, ką jis daro, nėra jam svarbiausia gyvenime. Tuomet tikiuosi nuoširdaus prisipažinimo, kad einama ne tuo keliu ir laikas apsispręsti, ką toliau nori daryti. O tai jau žmogus turi padaryti pats, be mano pagalbos.

 

Ar sunku būti dėstytoju? (Nadežda Jarmolo)

Taip ir ne.

Taip, kadangi dėstytojo laikas, skirtas studentams, neturi aiškių ribų. Tu esi vienas, o studentų daug, ir kiekvienas iš jų ieško savo atsakymų į jam svarbius klausimus. Tokiu atveju turi išmokti neskubėti pateikti atsakymų, suteikti studentui galimybę pačiam atrasti atsakymą, nes tai jis prisimins ilgiau, o tavo atsakymai tėra tik tavo paieškų rezultatai ir nebūtinai bus naudingi klausiančiajam.

Ne, kadangi būdamas dėstytoju supranti daug dalykų, kurių kitaip galbūt nebūtum supratęs. Pavyzdžiui, kad kažkam gali būti sunku suprasti arba išmokti tai, kas tau (jau) atrodo lengva arba savaime aišku. Tampi kantresnis ir atlaidesnis, o tai palengvina tau pačiam gyvenimą, nes nesitiki iš savęs ir kitų greito rezultato ir sutinki palaukti vardan geresnio rytojaus.

 

Jei turėčiau galimybę, kurią studijų programą rinkčiausi mūsų kolegijoje? (Jokūbas Danilaitis)

Žvelgiant iš dabarties perspektyvos, rinkčiausi socialinius mokslus (pvz., verslo vadybą ir marketingą), nes jie moko suprasti kitų žmonių poreikius ir kuo jiems gali padėti, o tai gali būti tavo pirmo verslo idėja. Nepavyks savam versle – ne bėda, eisi padėti kurti ir tobulinti verslą kitiems, geriau suprasdamas, kaip sunku viską daryti pačiam ir kiek viskas kainuoja. Nepasiduosi iškart – bandysi ieškoti pagalbos, pritrauksi bendraminčių ir tau pavyks geriau. Versle viskas kaip gyvenime. O labiausiai norėčiau turėti galimybę pirmais metais išbandyti visas studijų kryptis, kad galėčiau pasirinkti tinkamiausią. Deja, mūsų bendra kultūra ir dabartinė studijų sistema verčia jauną žmogų per anksti rinktis savo kelią ir kuo greičiau pasiekti (nebūtinai trokštamą) rezultatą. Todėl bandome visais legaliais būdais keisti šią sistemą VVK.

Kokios dainos reikėtų paklausyti studentams ruošiantis mano užsiėmimams? (Indrė Beniušytė)

Feeling Good. Mano mėgstamiausios dvi šios dainos versijos yra atliktos George Michael ir Michael Bublé. Ta pati daina, bet dvi skirtingos asmenybės ir todėl du skirtingi (geri) jausmai jos klausant. Nuteikia pozityviai, pradedi labiau pasitikėti savo jėgomis ir pasauliu.

Andrejus dalinasi Spotify grojaraščiu Feeling Good

Visos fotografijos yra iš asmeninio Andrejaus archyvo 

Parengė Dovilė Vilkevičiūtė

Kiti blogo įrašai

Gyvenimas per nuotolį: kaip man sekasi mokytis ir bendrauti?

Jei paklaustume, ko šiuo metu labiausiai laukiate, turbūt atspėsime, jog karantino pabaigos. Apie savo patirtį, kaip pasikeitė kasdienybė per karantiną, pasakoja Arina Čepinskaitė, studijuojanti Anglų kalbą ir tarptautinę komunikaciją. Vertingais patarimais, kaip stiprinti motyvaciją ir išgyventi įvairias emocijas, dalinasi Vilniaus verslo kolegijos psichologijos dėstytojas Tomas Butvilas.

Daugiau

Dėstytojai iš pašaukimo: ko galima iš jų išmokti?

Dirbk tai, kas tau patinka, ir nereikės dirbti nė vienos dienos gyvenime? Apie tai, ką iš tiesų reiškia dirbti tai, ką labai myli, paklausėme dviejų Vilniaus verslo kolegijos dėstytojų Irenos Seniut ir Skaistės Didžiulienės. Nuoširdžios, mylimos studentų ir savo darbo patirtį skaičiuojančios dešimtmečiais abi dėstytojos papasakojo, kaip atrado savo profesiją, ko išmoksta iš studentų ir ar savo darbą jos iki šiol myli?

Daugiau

Mano pirmieji studijų metai kolegijoje

Naujus mokslo metus pradedame su Edvin Zuzanov, 2 kurso Anglų kalbos ir komunikacijos studento, tekstu. Edvin atvirai ir nuoširdžiai pasakoja, apie savo lūkesčius, kur norėjo studijuoti baigęs mokyklą, ir abejones prasidėjus mokslo metams. Kas čia manęs laukia? Ar daug reikės mokytis? Ar man čia patiks?

Daugiau