Kolegija

VVK Buzz

„Team Academy®“ – tik VVK

Atrasti savo pomėgį, kuris galėtų tapti sėkminga veikla, nešančia pajamas? Atsispirti prieš kitų nuomones ir turėti drąsos mokytis, veikti tai, ką nori? Kartu su tradiciniais patarimais šie klausimai pasitinka studijų krypties besidairančius jaunus žmones. Tačiau kad visa tai veiktų, pamirštama apie vieną svarbią sudedamąją dalį – tinkamą aplinką. O ji neretai tampa lemiama.

Mokymosi būdas padeda pažinti save

„Praėjo dar tik pusmetis, kai mokausi pagal „Team Academy“ metodą, o iš draugų sulaukiu pastebėjimų, jog pasikeičiau, esu stipresnė, daugiau turiu ką pasakyti viena ar kita tema. Aš ir pati jaučiuosi, kad esu kitokia, kad dabar keičiasi mano asmenybė. Manyje atsiveria tai, kas viduje seniai buvo, tik tam nebuvo tinkamų sąlygų atsiskleisti,“ – sako studentė Aleksandra Šuktulytė, nuo 2019 m. rugsėjo besimokanti Vilniaus verslo kolegijoje.

Jauna mergina pasirinko verslo vadybos ir marketingo studijas VVK, kurios vyksta pagal suomių sukurtą, visame pasaulyje taikomą „Team Academy“ metodą. Jo esmė – verslumo mokymasis komandoje per realią praktiką, kai mokymosi eigoje studentai patys įsteigia įmonę, išsikelia ir siekia tikslų, sprendžia problemas, uždirba realius pinigus, kuriuos investuoja į stažuotes užsienyje ir kitas veiklas.

„Iš pradžių atrodo nerealu, kad mes, pirmo kurso studentai be patirties, įsteigsim tikrą įmonę su žmonėmis, kurių dar prieš pusmetį visiškai nepažinojome. Tačiau dabar, kai aktyviai vyksta paruošiamieji darbai, nebeturiu jokių abejonių. Komanda labai susidraugavo, nes kiekvienas ypatingas, mums pavyk Bus smagu mokytis biure“ – neabejojo A. Šuktulytė.

 

 

Komanda – ir tikslams pasiekti, ir pažinti save

Šiais individualizmo laikais, kai vis labiau klesti konkurencingumas ir perfekcionizmas, gebėjimas darniai dirbti komandoje yra itin vertinama savybė. Tai ne tik padeda efektyviau pasiekti tikslus, bet ugdo charakterio savybes ir veda į savęs pažinimą. Ričardas Bagdonas prisimena: „Pradžia buvo gana sunki, nes susirinko visiškai skirtingi, vienas kito nepažįstantys žmonės. Nežinojau, ko tikėtis. Tačiau greitai susidraugavome. Kasdien susėdame į ratą, kur dalinamės kas ir kaip jaučiasi, kokie sunkumai, pasiekimai. Dabar man gera stebėti, kaip progresuoja kiekvienas komandos narys“.

Komandinio mokymosi privalumus greitai pastebėjo ir Haroldas Barauskas. Jis pripažįsta, kad šis metodas padeda užmegzti artimesnį ryšį su kitais studentais, ką būtų daug sunkiau padaryti lankant įprastas paskaitas. Haroldas dalinasi: „Pasirodo, turiu lyderio savybių. Tai mane nustebino. Atviri pokalbiai su kitais komandos nariais mane išmokė: pirmiausia turiu išklausyti kitą, o ne pulti kritikuoti. Prie tokio požiūrio į komandą atvedė ir koučerė“.

Koučingas – tarp pažangių mokymo būdų

Taip, jūs išgirdote teisingai. Tarp verslininkų ir saviugda besidominčių žmonių populiarusis koučingas yra nuolatinis „Team Academy“ studentų pagalbininkas. Padėti suformuoti komandą, patiems surasti sprendimą iškilus problemai ir nukreipti tinkama linkme padeda komandos koučerė Aušra Gaivenienė, kuri užsienyje mokėsi dirbti pagal „Team Academy“ metodą.

„Koučerė daug su mumis bendrauja, jos įdomu klausytis, nes ji turi daug įvairios patirties. Su koučere išmokom bendrauti atvirai. Nieko neslepiam, nesivaržom, jaučiamės laisvi. Tai suteikia labai daug gerų emocijų,” – dalijosi studentė A. Šukštulytė.

 

„Team academy®“ – jei norite ne sauso kalimo, o praktikos

Visose VVK vykdomose programose ugdomos verslumo kompetencijos, todėl „Team Academy“ metodas yra puiki terpė ir kitų kolegijoje vykdomų programų – logistikos, anglų kalbos, informatikos studentams įsitraukti į skirtingus verslo projektus realizuojančias „Team Academy“ komandas, realiai išbandyti save ir mokytis iš kitų.

„Verslumo išmokstama. Komandoje yra įvairių rolių, ne tik lyderio. Čia nėra protingiausio žmogaus, nes kiekvienas gali būti išgirstas ir įgyvendinti savo idėjas. Tam, kas nemėgsta kalti teorijos, nuolat sėdėti paskaitose, praktika yra geriausias būdas išmokti. Man taip ir nutiko. Būtent praktika suteikė progą geriau pažinti save ir kitus. Iki šiol neturėjau galimybės, kad šios mano savybės atsiskleistų,” – pasakojo R. Bagdonas.

 

Parengė Aušra Arošiutė – Kandola

Daugiau

Patarimai būsimiems studentams!

Patarimai būsimiems studentams! Apie studijų patirtį bei galimybes Vilniaus verslo kolegijoje pasakoja VVK Turizmo ir renginių studijų programos alumni Karolina Noreikaitė.
Daugiau

Studijuoti Vilniaus verslo kolegijoje – iš kartos į kartą perduodama tradicija!

Edvinas Bendaravičius yra VVK alumni. Jo istorija intriguoja jau nuo pirmos interviu minutės, nes jo tėtis taip pat studijavo VVK! Nori mokytis, dirbti ir suderinti laisvalaikį? Paklausyk Edvino, jis dalinasi savo įžvalgomis kaip studijuojant VVK Verslo vadybą ir marketingą ištęstine studijų forma jam pavyko viską suderinti!
Daugiau

Anglų kalbos ir komunikacijos dėstytojas Andrejus Račkovskis sako, kad profesija jį pasirinko, o ne jis ją.

Esu tam, kad padėčiau studentui atrasti jam geriausią mokymosi būdą, suprasti ko jis iš tikrųjų nori iš studijų, kaip jas paversti galimybėmis planuojant savo karjerą – nuosekliai, kryptingai ir užtikrintai.
Daugiau

UAB „DS Construction“ siūlo praktikos ir darbo vietas VVK studentams!

VVK studentai ypač gerai vertinami darbdavių, ką įrodo ir VVK lyderiaujanti pozicija pagal reputaciją tarp darbdavių Lietuvoje (2013-2019 m. žurnalo Reitingai duomenimis).
Daugiau

IT katedros vedėja Violeta Jadzgevičienė

Interaktyvių medijų specialistas turi išmanyti vizualiuosius menus. Dalinasi VVK IT katedros vedėja Violeta Jadzgevičienė. Klausykis pilno įrašo.  
Daugiau

,,Kiekvienos organizacijos internetinė svetainė yra tarsi jos vizitinė kortelė” – sako VVK studentai

Programavimo ir internetinių technologijų (PIT) studentų grupė Lietuvos vaikų vėžio asociacijai ,,Paguoda'' sukūrė internetinę svetainę.
Daugiau