Ambicingi „Team academy“ pirmakursių projektai: nuo ekologijos iki pokyčių Vilniuje - Vilniaus verslo kolegija

Ambicingi „Team academy“ pirmakursių projektai: nuo ekologijos iki pokyčių Vilniuje

Jei paprastai pirmo kurso studentai savo mokslo metus pradeda nuo įprastų paskaitų ir namų darbų, „Team academy“ studentams rudens semestras startavo nuo socialinių projektų įgyvendinimo. Vienas su kitu susipažinę tik prieš kelis mėnesius, jie turėjo sugalvoti idėjas šiems projektams ir pradėti juos įgyvendinti. Taigi apie ką yra „Team academy“ pirmakursių projektai, apie kuriuos jie taip entuziastingai kalba? Kviečiame paskaityti!

Verslo vadybos ir marketingo studijos pagal „Team academy” metodą ypatingos tuo, jog mokymasis vyksta studentams įkūrus savo įmonę. Komandinis darbas, mokymasis per praktiką, nuolatinės koučerių konsultacijos, savarankiškas knygų skaitymas ir teorinės paskaitos pagal tuometinį studentų poreikį – tokie yra šio mokymosi būdo išskirtinumai. Prieš daugiau nei 20 m. Suomijoje atsiradęs metodas paplito įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvą. Mokytis pagal „Team academy“ metodą Lietuvoje galima tik Vilniaus verslo kolegijoje.

Ekologija ir švietimas – pirmojo socialinio projekto vinis

Gausus 2021 m. „Team academy“ pirmakursių būrys buvo suskirstytas į kelias grupes. Pirmoji grupė įgyvendina socialinį su ekologija susijusį projektą – tai vienkartinių el. cigarečių surinkimas. Studentai pasakojo, kad internetas ir šiuolaikinis gyvenimo būdas buvo šios idėjos šaltinis. Išgryninę idėją, jie pradėjo ieškoti informacijos, domėtis teisiniais dalykais: ar galima rinkti el. cigaretes, kaip tai vyksta, koks yra klasifikavimas ir pan.

„Susisiekėme su už antrinių žaliavų perdirbimą ir rūšiavimą atsakinga įmone, su kuria pasidalinome šia idėja. Įmonės darbuotoja papasakojo, kad nebetinkamos naudoti vienkartinės el. cigaretės priskiriamos prie pavojingų elektros ir el. įrangos atliekų, nes jose yra ličio jonų baterijos. Taigi jas galima rūšiuoti. Minėta įmonė suteiks mums specialių dėžių, kur galima mesti tokias atliekas, tačiau mes norime žengti dar toliau“, – apie įgyvendinamą projektą pasakojo „Team academy“ studentas Linas Šilkaitis.

Jų socialinio projekto esmė – edukacija, kad nebenaudojamų el. cigarečių negalima išmesti į šiukšliadėžę, nes taip teršiama aplinka. Būtent dėl to ant dėžių, kur galima mesti tokias atliekas, turi būti specialus maketas, informuojantis apie šių produktų kenksmingumą. Studentai taip pat nori paskleisti žinią, kas tokią idėją įgyvendina. „Savo komandoje turime gabų dizainerį, kuris sukūrė įvairių maketų. Šiuo metu aptariame, kuris iš jų yra geriausias ir finansiškai lengviausiai įgyvendinamas. Ieškome įmonių, kurios norėtų su mumis bendradarbiauti, prisidėtų prie finansinės paramos. Jau turime susidomėjusių mūsų idėja ir esame derybų stadijoje“, – sakė L. Šilkaitis.

Verslūs studentai įkvepia jaunimą patiems kurti darbo vietas

Kita „Team academy“ studentų grupė susidomėjo jaunimo integracijos į darbo rinką tema. Grupės lyderis Mantas Vilčiauskas teigia, jog nori motyvuoti jaunimą, parodyti įvairias galimybes ir skatinti juos pačius susikurti sau darbo vietą. Šio socialinio projekto tema – paskaitos, kurios suteikia žinių ir įkvėpimo tai padaryti.

„Iš pradžių ketinome važiuoti į mokyklas, tačiau dėl dabartinės situacijos dėl COVID-19, į jas negalime pateikti. Tuomet atsigręžėme į Vilniaus verslo kolegijos studentus, kurių dauguma čia įstojo iškart po mokyklos ir ieško savo kelio. Nusprendėme surengti paskaitą ir pakviesti įkvepiantį svečią. Komandoje pasitarę, kas kokio turinio klauso, išrinkome Jurgį Adomavičių, jau 15 m. dirbantį logistikos versle, angelų fondo „LitBan“ narį, kuris verslo patirtimi dalinasi savo „YouTube“ kanale. Verslininkas mielai sutiko atvykti“, – apie savo grupės soc. projekto įgyvendinimą pasakojo M. Vilčiauskas.

„Team academy“ studentų organizuojama paskaita Vilniaus verslo kolegijoje įvyks gruodžio 9 d. Šiuo metu studentai tariasi dėl paskaitos formato, temos, trukmės, sklaidos kolegijos bendruomenėje. Paklausti, ar ateityje bus daugiau tokių paskaitų, jie sako, kad viskas priklausys nuo šio soc. projekto sėkmės.

Dėmesys miesto aplinkai pasitelkiant gatvės menininkus

Džiuginanti ir įkvepianti miesto aplinka, kurioje gyvename – tokia yra pagrindinė trečios „Team academy“ studentų grupės socialinio projekto mintis. Jų noras – papuošti miestą ir padaryti galą vandalų išpieštiems grafičiams.

„Mūsų idėja – vandalų grafičius pakeisti menišku grafičiu. Gatvės menas – kasdien miestiečius džiuginantis vaizdas. Kartu suteikiame progą menininkui, kuris gali save išreikšti. Kad šis socialinis projektas pasisektų, teko surasti vandalų subjaurotą sieną (ją radome Baltupiuose), daug kartų skambinti į savivaldybę ir aiškintis, koks yra šios idėjos įgyvendinimo procesas“, – pasakojo „Team academy“ studentas Robert Aleškevič.

Studentų komanda susitiko su istorike, pasiūliusia puikių idėjų, kas gali būti nupiešta ant pastato sienos. Studentai taip pat surado menininką, iš kurio šiuo metu laukia galutinio patvirtinimo, ar jis sutinka bendradarbiauti. Kitas etapas – namo gyventojų parašų rinkimas, kas pareikalaus gerų komunikacijos įgūdžių ir kantrybės.

„Visa komanda draugiškai  ir vieningai įgyvendina šį soc. projektą, o aš pats jam skiriu labai daug savo širdies. Man jis atrodo geriausias iš visų „Team academy“ projektų! Jaučiuosi labai laimingas, kad ši idėja artėja link įgyvendinimo“, – entuziastingai atsiliepė R. Aleškevič.

Džiaugiamės šauniomis studentų idėjomis ir linkime sėkmės jas įgyvendinant!

Kaip „Team academy“ studentams pavyks iki galo įgyvendinti šiuos soc. projektus, būtinai parašysime kituose mūsų blogo įrašuose.

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983