5 klaidingi mitai apie studijas FinTech srityje - Vilniaus verslo kolegija

5 klaidingi mitai apie studijas FinTech srityje

Kokios pirmos mintys jums šauna į galvą pagalvojus apie programavimo finansinėms technologijoms studijas? Nesuprantate, apie ką jos? Atrodo per sunku? Kad reikia išmanyti finansus? Svarstote, ar bus kur įsidarbinti? Jei taip, skaitykite toliau, nes šie klausimai reiškia tik viena – kad trūksta patikimos ir aiškios informacijos. Tad kokie klaidingi mitai sklando apie FinTech studijas?

  1. FinTech studijos – pirmąkart girdžiu ir nesuprantu

Jei pirmąkart išgirdote studijų programos pavadinimą programavimas finansinėms technologijoms (arba FinTech), nenuostabu. Ši profesija prieš 20 m. net neegzistavo. Apie ką ji? Kalbant paprastai, FinTech specialistas yra programuotojas, žinantis, kaip veikia finansų rinka, ir kuriantis produktus, kuriais vėliau naudojasi daugybė žmonių. Taip finansinės paslaugos, pradedant nuo taupymo, investavimo ir baigiant kriptovaliuta ir „blockchain“, tampa prieinamos kuo daugiau žmonių. Iš esmės tai yra programavimas konkrečioje srityje, apjungiant programavimo ir finansinių technologijų žinias.

Beje, Lietuvoje studijos FinTech srityje – vis dar retenybė, o Vilniaus verslo kolegija yra bene vienintelė vieta, kur galima studijuoti programavimą finansinėms technologijoms.

  1. Kad galėčiau studijuoti, turiu išmanyti finansus

FinTech specialistas – ne finansininkas ar ekonomistas. Specifinių žinių iš šių sričių nereikia turėti. Studijuodami programavimą finansinėms technologijoms susipažinsite, KAIP veikia finansų rinka, ko reikalauja finansų institucijos. Tokia bendro pobūdžio informacija reikalinga tam, kad galėtumėte geriau kurti įdomius, paklausius, inovatyvius sprendimus ir produktus.

Studijų metu pagrindinis dėmesys skiriamas programavimui, įvairioms jo kalboms, tokioms šiuolaikiškoms disciplinoms kaip debesų kompiuterija, kibernetinis saugumas, dirbtinis intelektas ir pan. Tad nesvarbu, turite kažkiek žinių apie finansų rinką ar visiškai nieko neišmanote, drąsiai galite studijuoti pagal šią studijų programą.

  1. Studijuoti programavimą finansinėms technologijoms yra labai sunku

Jei programavimas yra jūsų pomėgis, į kurį pasineriate prarasdami laiko pojūtį, ši studijų programa nėra sudėtingesnė už kitą Vilniaus verslo kolegijos studijų programą – programavimas ir internetinės technologijos Skirtumai tarp šių programų yra ne sudėtingume, o turinyje.  Programavimo finansinėms technologijoms studijų programa ruošia specialistus konkrečiai ir specifinei finansų rinkai. Plačiau apie tai pasakoja Vilniaus verslo kolegijos IT katedros vedėja dr. Violeta Jadzgevičienė.

  1. Ar, baigęs studijos, turėsiu darbo?

Visame pasaulyje FinTech sektorius yra vienas sparčiausiai augančių, nes vis daugiau operacijų ir paslaugų atliekama skaitmeninėje erdvėje. Štai keletas iškalbingų faktų:

  • Lietuva yra tarp 10 FinTech rinkai patraukliausių šalių visame pasaulyje („Global FinTech index“2021 m.).
  • Esame šios rinkos centras Europoje, turintis 263 licenzijuotas ir nelicenzijuotas įstaigas („EUCLID register“, Europos bankų institucija, 2022 m.).
  • Per 2022 Lietuvoje FinTech specialistų skaičius išaugo 18,6 % (apžvalga „The FinTech Landscape in Lithuania“, skelbė Lietuvos bankas).
  • 2022 m. FinTech įstaigos pritraukė 67,9 mln. Eurų investicijų, o tai yra 13 % visų investicijų į Lietuvos bendroves (apžvalga „The FinTech Landscape in Lithuania“, skelbė Lietuvos bankas).

Būtent dėl puikiai visame pasaulyje vertinamos Lietuvos pozicijos FinTech rinkoje ir dėl aukštos darbuotojų paklausos, FinTech specialistai lengvai darbą ras visame pasaulyje. Apie didelį šių specialistų poreikį kalba ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdybos narys Ričardas Jaščemskis Ričardas Jaščemskis.

  1. FinTech specialisto darbas – monotoniškas ir nekūrybiškas

FinTech sritis yra nepaprastai dinamiška ir nuolat besikeičianti, todėl suteikia naujų iššūkių, skatina nuolat mokytis, pritaikyti naujus įgūdžius. Dėl nuolatinio ir spartaus rinkos vystymosi FinTech specialistai tampa inovacijų kūrėjais, aktyviai dalyvaujančiais naujų technologijų ir sprendimų kūrime. Jie turi ieškoti įvairių sprendimų, analizuoti duomenis, tobulinti vartotojo patirtį, kurti verslo modelius ir pan., tad kūrybiškumas, išreikštas programavimo kalba, yra kasdienis palydovas.

FinTech yra globaliai veikianti rinka, tad bendravimas su komandomis iš skirtingų šalių ir kultūrų suteikia įdomios bei unikalios patirties. Darbas tokiose komandose dovanoja galimybę išbandyti savo skirtinguose vaidmenyse, pradedant nuo programuotojo ir baigiant projekto vadovu.

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983