Ar tikrai įmanoma sukurti savo verslą studijuojant pagal „Team Academy“ metodą? - Vilniaus verslo kolegija

Ar tikrai įmanoma sukurti savo verslą studijuojant pagal „Team Academy“ metodą?

Kartu su komanda sukurti ir vystyti verslą dar studijų metu?! Skamba per daug gerai, kad būtų tiesa? Verslo vadybos ir marketingo studijos pagal „Team academy“ metodą nuo pirmo kurso moko studentus praktiškai kurti savo verslą. Tik ar tai tikrai veikia? Keturi „Team academy“ 2024 m. absolventai atsako: „Taip!“. Sužinokite, kaip jiems tai pavyko!

Mantas Vilčiauskas: „Studijos suteikė pagreitį mano verslui“

Mantas Vilčiauskas į Vilniaus verslo kolegiją įstojo jau pradėjęs įgyvendinti savo idėją, tačiau kaip veikia verslas, kokie yra jo procesai ir ypatumai giliau sužinojo būtent studijų metu. „Man labai padėjo mūsų koučerė Aušra Gaivenienė, kuri nepaprastai dėl mūsų stengėsi, nuolat rodė kryptį, kaip surasti teisingą kelią ir, turėdama daug patirties, supažindino su verslo pasauliu. Per trejus metus stipriai ūgtelėjau“, – sako absolventas.

M. Vilčiausko verslas – prekyba medžio granulėmis, kietuoju kuru, briketais ir malkomis, kuriuos žmonės naudoja būsto šildymui („Facebook“ paskyra „kurenk.lt“). Baigiamąjį darbą jis rašė su savo verslu susijusia tema, kaip į rinką atvesti naują prekės ženklą. „Šis darbas leido labiau įsigilinti į teorinius aspektus ir pritaikyti žinias versle. Jau dabar matau poveikį savo verslui, nes mūsų prekės ženklas yra matomas rinkoje ir atpažįstamas klientų“, – džiaugėsi Vilniaus verslo kolegijos alumnas.

Mantas kitiems „Team academy“ studentams pataria džiaugtis studijų procesu, megzti kuo daugiau naudingų pažinčių ir dirbti komandoje, nes, pasak jo, solo kelionės daug sudėtingesnės.

Saulė Malinauskaitė: „Nenoriu dirbti kitiems kaip robotas“

Saulė Malinauskaitė, kuri medicinos studijas Švedijoje iškeitė į gyvenimą Lietuvoje ir studijas pagal „Team academy“ metodą, paskutinius metus skyrė savo šeimos verslui. Pačias studijas ji vertina kaip puikią savarankiškumo mokyklą. „Daug ką reikia sugalvoti pačiam, išeiti iš komforto zonos, išmokti sutarti su komanda. Studijos buvo pilnos potencialo, kurį pirmame kurse nevisiškai įvertinau. Man iššūkių sukėlė ir baigiamojo darbo rašymas, nes lietuvių kalbą mokiausi tik tris klases, o toliau mokyklą lankiau Švedijoje. Viskas įveikiama tiesiog pradėjus daryti“, – teigė absolventė.

Šiuo metu Saulė pradėjo įgyvendinti naują verslo idėją maisto srityje, kurią padiktavo nemaloni darbinė patirtis. „Supratau, kad galiu padaryti geriau ir ėmiau veikti. Atlikau rinkos analizę, suradau reikiamus kontaktus, įsigijau įrangą. Nenoriu dirbti kitiems lyg robotas kampelyje, neturintis galimybės išlįsti iš komforto zonos. Man dar daug ką reikia padaryti, tačiau noriu pabandyti“, – ryžtingai dalinosi S. Malinauskaitė, nusprendusi iki galo neatskleisti konkretaus verslo sumanymo.

Kitiems „Team academy“ studentams ji linki drąsos išbandyti naujus dalykus ir naudotis visomis suteikiamomis galimybėmis, nes studijų laikas labai greitai prabėga.

 

Simonas Vaškūnas: „Idėja apie pasyvias pajamas tapo veikiančiu verslu“

Simonas Vaškūnas kartu su draugu kaip pagrindinę verslo idėją matė tinklalapių kūrimo verslą. Siekdami gauti pasyvių pajamų, jie sukūrė el. parduotuvę, kuri… tapo pagrindiniu jų verslu. „Pamačiau, kad realybėje viskas yra kitaip. Svarbiausia – ne galvoti ir prisigalvoti, o daryti. Eigoje pamatai, ko reikia, pavyks ar nelabai“, – asmeniniais atradimais dalinosi Simonas.

Foto – asmeninis S. Vaškūno archyvas

Dvejus metus veikiančioje el. parduotuvėje www.bonideco.com pardavinėjami įvairūs baldai ir prekės gyvūnams. Vaikinas teigia, kad kuriant verslą jis labiausiai pasinaudojo žiniomis apie įvairių dokumentų pildymą, taip pat įgavo drąsos kalbėti viešai. Kitiems „Team academy“ studentams jis pataria pradėti verslą susibūrus į mažas komandas, daugiau bendrauti ne tik savo grupėje, o ir su studentais visoje kolegijoje.

 

Sandra Butkutė: „Irklentės padovanojo darbo vietą“

Sandra Butkutė darbo vietą susirado susidomėjusi irklentėmis ir pradėjusi dirbti jų nuoma užsiimančioje įmonėje. Irklentės ją taip sužavėjo, kad mergina išmoko plaukti ir nuo paprastus darbus atliekančios darbuotojos pakilo iki marketingo vadybininkės pareigų.

Foto – asmeninis S. Butkutės archyvas

„Studijuodama buvau aktyvi, įgyvendindavau įvairius projektus. Būtent dėl to įmonėje man patikėjo renginių organizavimą. Taip palengva kilau pareigose. Baigiamąjį darbą rašiau apie šios įmonės marketingo vertinimą ir tobulinimo sprendimus. Gautas žinias pritaikiau praktiškai: pakeitėme veiklos strategiją, teikiame naujas paslaugas, kuriame naują reklamą“, – apie žinių taikymą versle dalinosi absolventė.

Baigusi studijas, ji toliau dirba minėtoje įmonėje, o „Team academy“ studentams linki drąsos priimti iššūkius ir nuolat išbandyti save įvairiose situacijose.

 

Atrask savo verslo potencialą Vilniaus verslo kolegijoje su „Team academy“!

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983