Kaip studijos Vilniaus verslo kolegijoje padeda man ugdyti asmenines savybes? - Vilniaus verslo kolegija

Kaip studijos Vilniaus verslo kolegijoje padeda man ugdyti asmenines savybes?

Mokausi tam, kad gaučiau žinių ir įgyčiau profesiją – taip atsakytų dažnas studentas, paklaustas, kodėl įstojo į aukštąją mokyklą. Ką dar be išsilavinimo, naujų draugų ir savarankiško gyvenimo pamokų gauna studentai? Kaip mokymasis, kuriam reikia valios, motyvacijos, gebėjimo susikaupti veikia kiekvieno charakterį? Darius Pečiul, interaktyvių medijų ir technologijų antrakursis, dalinasi savo įžvalgomis, kaip studijos mūsų kolegijoje padėjo jam, intravertui, pagerinti savo bendravimo įgūdžius ir atskleisti kitas asmenines savybes.

Darius Pečiul

Studijos – vienas iš svarbiausių sprendimų mūsų gyvenime, nes jos atspindi žmogaus asmenybę ir padeda pagrindus būsimai profesijai. Interaktyvios medijos ir technologijos – tokią studijų programą nusprendžiau studijuoti Vilniaus verslo kolegijoje ir galiu drąsiai teigti, kad nuo pirmųjų paskaitų supratau, jog mano pasirinkimas buvo teisingas. Pamačiau, jog ši kolegija ugdo savo sritį išmanančius specialistus ir leidžia atsiskleisti kiekvieno asmeninėms savybėms. Štai kelios savybes, kurias aš, antrą kursą įpusėjęs studentas, sugebėjau savyje atpažinti ir nuolat ugdyti.

Kritinis mąstymas

Tai viena iš svarbiausių savybių, kurias gali įgyti žmogus. Kritinis mąstymas moko būti atidžiam detalėms, skatina kūrybingumą, loginį mąstymą bei praktiškumą. Šia savybę aš labiausiai ugdau per programavimo paskaitas. Kai kritinį mąstymą sujungiu su žiniomis, kurias gaunu per paskaitas apie įvairius dizaino elementus, lygiagrečiai lavinu ir savo kūrybiškumą. Kritinį mąstymą panaudoju bendraudamas su žmonėmis, kai bandau išsiaiškinti jų veiksmų priežastis.

Problemų sprendimas

Be galo svarbi savybė, kuri man labai padės ateityje. Problemos gyvenime – neišvengiamas dalykas, tad man atrodo, jog svarbu nepasimesti, nepasiduoti panikai, o į viską žiūrėti ramiai ir, išanalizavus situaciją, sukurti problemos sprendimo planą. Gerai pamenu vieną iš pirmųjų egzaminų kolegijoje, kai viską palikęs paskutinei savaitei patyriau daug streso ir sukau galvą, kaip išsisukti iš padėties. Galiausiai įjungiau moksliuko rėžimą ir viską išmokau. Dabar, kai kokia problema atrodo didelė, suskirstau veiksmų planą į mažus punktus ir pradedu veikti. Tuomet problema nebeatrodo milžiniška ir nekelia man bereikalingo streso.

Lankstumas

Studijuoti pradėjau per nepaprastą laikotarpį – visiems gerai žinomą COVID-19 pandemiją.

Paskaitos persikėlė į nuotolį. Nors dėl to man buvo gan sunku surasti motyvacijos ir ryžto kažką daryti, bet kartu tai leido pažiūrėti į mokslus kitu kampu. Aš išmokau prisitaikyti turint limituotus resursus ir situaciją išnaudoti iki maksimumo, o dėstytojų paskirtas užduotis padaryti kaip įmanoma geriau.

Bendravimo įgūdžiai

Šią savybę ištobulinau labiausiai. Į kolegiją atėjau būdamas tyleniu, dažnai sulaukdavau bendraamžių pašaipų, saviugdos knygos man atrodė nesąmonė. Pamenu, per psichologijos paskaitas įstrigo dėstytojos žodžiai, jog svarbiausiu žmogumi turi būti pats sau. Šie žodžiai ir noras įrodyti pašaipūnams, kad jie klysta, padėjo man atsiverti, išeiti iš komforto zonos. Pradėjau daugiau bendrauti, sakyti savo nuomonę, ėmiau labiau pasitikėti savimi, skaityti psichologines knygas. Viso to dėka ne tik palengvėjo bendradarbiavimas su kitais, bet ir atsidarė naujų pažinčių bei pasiūlymų durys. Manau, bendravimo įgūdžiai neateina su laiku. Tai savybė, kurią reikia išugdyti. Kolegijoje tam skiriama daug dėmesio, tad man nekyla jokių abejonių, kad čia išmoksiu tiesiog puikiai bendrauti.

Motyvacija

Besimokydamas kolegijoje supratau, kad motyvacija nėra tik momentinis dalykas. Šią, kaip ir kitas savybes, galima išauginti. Motyvaciją stiprinu kaskart primindamas sau atsakymą į klausimą, kodėl mokausi. Žinau, kad man daug labiau pasiseks įgyvendinti savo svajones, jei stengsiuosi. Todėl kasdien bandau išmokti kažko naujo, daugiau mokausi, užmezgu ryšius ir susirandu draugų. Kai nuolat ugdau savo motyvaciją, apima azartas, o tomis dienomis, kai viskas atrodo beviltiška ir beprasmiška, daug lengviau sugrįžtu į savo kelią primindamas sau atsakymus į klausimus, kodėl visa tai darau ir kam man to reikia.

Esu labai esu dėkingas kolegijai už įdomią studijų programą ir galimybę ugdyti savo charakterio savybes, kurios jau dabar prisideda prie mano kelio į sėkmę!

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983