Vilniaus verslo kolegijos alumnė D. Vilkevičiūtė: gilinimasis į save suteikia daugiau jėgų - Vilniaus verslo kolegija

Vilniaus verslo kolegijos alumnė D. Vilkevičiūtė: gilinimasis į save suteikia daugiau jėgų

Ar tam, kad sėkmingai baigtumėte studijas ir pradėtumėte veiklą norimoje srityje, užtenka vien gero žinių bagažo? Šio klausimo paklausėme Vilniaus verslo kolegijos alumnės Dovilės Vilkevičiūtės. Per nuoširdų ir gilų pokalbį Dovilė pasidalino savo atradimais, kurie padėjo jai studijų metu ir lydi per profesinį, pokyčių kupiną jos dabartinį gyvenimą. Ką ji atrado ir ką pataria tiek jau studijuojantiems mūsų kolegijoje, tiek besirenkantiems studijų kryptį?

Dovilė Vilkevičiūtė – 26 m. Vilniaus verslo kolegijos alumnė, studijavusi turizmą ir renginius, dirbusi svetingumo srityje, su „Erasmus+” projektais, o vėliau – Vilniaus verslo kolegijoje komunikacijos srityje. Kolegijoje ji taip pat vedė kūrybines, saviugda paremtas dirbtuves „Kaip kurti savo realybę“, kurios atvedė iki naujų permainų – psichologijos studijų Reading universitete.

Vienas didžiausių Dovilės atradimų – jog studijos yra glaudžiai susijusios su savęs pažinimu ir tęsiasi per visą gyvenimą lygiai taip pat kaip ir mokymasis norimose srityse. Išdrįsti, veikti, prisiimti atsakomybę, apsupti save įkvepiančiais žmonėmis – tai tik keletas Dovilės patarimų jauniems žmonėms, kurie nori surasti savo kelią ir įgyvendinti svajones. Jei dėl išsilavinimo teikiamų galimybių niekam nekyla klausimų, savęs pažinimui vis dar trūksta didesnio dėmesio ir reikšmės.

Taigi ką Vilniaus verslo kolegijos alumnė pataria esamiems ir būsimiems mūsų kolegijos studentams?

Nebijokite išeiti iš komforto zonos

Naujos studijos ar darbas, naujas miestas ar šalis – kad ir kokie pokyčiai būtų jūsų gyvenime, juos geriau priimti drąsiai ir su atvira širdimi nei vengti, kentėti ar savęs gailėtis. „Tik pokyčiai atneša nuolatinį atsinaujinimą, galimybę pažinti save, ribų patikrinimą, erdvę augimui. Tai patyriau tiek studijuodama, tiek vėlesniuose savo gyvenimo etapuose. Kartais, kai būna nelengva, prisimenu mane įkvepiančius garsios grupės „Codplay“ žodžius iš vienos jų dainos: Under this pressure, under this weight we are diamonds taking shape (liet. Patirdami šį spaudimą, šį svorį mes esame lyg deimantai, kurie įgauna formą)“, – sako D. Vilkevičiūtė.

Veikti dabar

Į studijas mus dažnai atveda svajonės, tikslai kažką pasiekti. Tai puiku, tačiau vien svajonių neužtenka. Esminis skirtumas – pradėti veikti dabar, šią akimirką. „Rytojus gali neateiti, turi išdrįsti imtis veiksmų jau dabar, todėl labai svarbu tiesiog eiti, daryti, eksperimentuoti. Neverta nerimauti. Gyvenimas tikrai manimi ir tavimi pasirūpins,“ – yra įsitikinusi D. Vilkevičiūtė.

Atsakomybė už savo gyvenimą – tik mano paties rankose

„Studijų metu labai tikėjau lengvo gyvenimo iliuzija. Atrodė, kad ir ką bedaryčiau, viskas bus lengva. Priklausau kartai, kuri, kaip taikliai apibūdino neuromokslininkė dr. U. Neniškytė, nori gauti viską ir iš karto,“ – prisimena Dovilė.

Įsivaizdavimo apie romantizmą gyvenime jai pirmiausia padėjo atsikratyti dėstytojai, kurie vis kartojo: Kiek pasiimsi iš mokslų – tai tavo atsakomybė. Štai tuomet ir atėjo suvokimas, jog laisvė yra susijusi su atsakomybe. „Aš pati esu už save atsakinga. Kolegija man suteikė įrankius – paskaitas, pažintis, seminarus, o aš pati turiu viską susikurti. Ir tai neateina iš karto. Turiu įdėti pastangų, veikti ir mokėti išlaukti,“ – apie lemtingą suvokimą dalinosi Vilniaus verslo kolegijos alumnė.

Apsupti save palaikančiais žmonėmis

Jei nepritampate prie jūsų aplinkoje esančių žmonių, domitės skirtingais dalykais ar artimieji jūsų nepalaiko, Dovilė pataria bet kokia kaina ieškoti bendraminčių, nes tai duoda energijos. „Tikrai atrasite žmonių, kurie mąsto panašiai kaip jūs. Socialinis ratas labai stimuliuoja. Pamatysite, kad nesate vienas su savo pomėgiais, požiūriu ir gyvenimo būdu,“ – pataria Vilniaus verslo kolegijos alumnė.

Vilkevičiūtė pamena, kad daug palaikymo ir vedimo ji rado tarp kolegijos dėstytojų ir administracijos darbuotojų tiek studijų metu, tiek vėliau, kai dirbo kolegijos komunikacijos skyriuje. Ji prisimena: „Dėstytojų asmenybės, pasitikėjimas savimi, net jų pomėgiai padarė man didelį įspūdį. Vėliau patyriau išmintingą mokymo inovacijų ir verslo vystymo skyriaus vadovo Andrejaus Račkovskio vedimą.

Jis vis duodavo paskaityti straipsnių, išklausydavo, skatindavo. Kolegijoje visada sulaukiau pritarimo savo idėjoms. Taip atsirado mano sukurtos ir studentams pravestos saviugda paremtos kūrybinės dirbtuvės „Kaip kurti savo realybę“, kuriomis džiaugėsi kolegijos studentai“.

Mokinio vaidmuo augina

Mokymasis tęsiasi visą gyvenimą – tai dažnai išgirsite iš mūsų kolegijos dėstytojų. Mokinio poziciją įsisąmoninusi Dovilė sako, kad tai pakeitė jos požiūrį į gyvenime patiriamą kaitą: „Mes galime sakyti, kad mums nepatogu, sunku, skaudu ir pan., tačiau iš tikro tai yra patirtis, kuri augina, praturtina, brandina. Be jos nebūtume tuo, kuo esame dabar. Tiesiog svarbu šiuos momentus išbūti“.

Jei sunku, kreipkitės pagalbos

Dovilė prisimena, kad savo gyvenime patyrė įvairių etapų, tarp kurių buvo ir tokių, kurie sukėlė didelių iššūkių. Išskirtiniu savo asmenybės bruožu ji vadina tai, kad visada ieškojo sprendimų ir nebijojo prašyti pagalbos. Tai daryti ji pataria ir kitiems: „Ieškodama išeities pradėjau domėtis psichologija, kuri man tapo vienu iš būdų pažinti save ir išlaisvinti save iš vidinių stabdžių“.

Vilniaus verslo kolegijoje veikia atvira pokalbių erdvė „A.K.I.S“: ateinu, kalbuosi, išgirstu, sprendžiu, kur kiekvienas studentas gali ateiti ir gauti psichologinę pagalbą bet kokiais rūpimais klausimais. Patarti, išklausyti, padėti spręsti įvairius rūpesčius padeda ir studijų koordinatorės, katedrų vedėjos, dėstytojai.

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983