Kaip mokytis efektyviai? Pataria dėstytojai - Vilniaus verslo kolegija

Kaip mokytis efektyviai? Pataria dėstytojai

Kaip mokytis, kad gyvenimas būtų subalansuotas, žinios išliktų ilgam ir taptų savastimi, o studijos neprimintų chaotiško ir sekinančio etapo su paskutinės minutės išbandymais? Kai gruodis ir sausis pilnas ne tik švenčių, bet ir įvairiausių atsiskaitymų bei egzaminų, pravers, rodos, bet koks patarimas. Ne bet kokiais, o praktiškais, išbandytais ir veikiančiais patarimais, kaip mokytis, dalinasi mūsų kolegijos dėstytojai.

Aušra Gaivenienė, „Team academy“  koučerė ir dėstytoja

 • Susiplanuokite mokymuisi skirtą laiką ir įtraukite jį šalia visų kitų veiklų.
 • Pasidarykite kiekvienos dienos ar bent savaitės planą ir jį įgyvendinkite.
 • Ieškokite įdomių ir jums tinkančių mokymo būdų: gal tai bus kita vieta, gal mokymasis kartu su keliais grupės draugais, gal kita forma (klausymo ar skaitymo).
 • Taikykite „Pomodoro“ mokymosi būdą: 25 labai intensyvaus mokymosi ir 5 min. poilsio, 25 min. mokymosi ir 5 min. poilsio. Per poilsiui skirtą laiką darykite tai, kas jums malonu, ko jums norisi: ramiai pagulėkite, pasikalbėkite su kitu žmogumi, pasidarykite arbatos ir pan. Svarbiausia – pakeisti veiklą po aktyvaus mokymosi.

Doc. dr. Gitana Neverienė, Vilniaus verslo kolegijos direktorė

 • „Repetitio est mater studiorum“ (lot. „kartojimas yra mokslų motina“) – tai itin efektyvus mokymosi būdas, atskleidžiantis viso mokymosi proceso esmę ir net įrodytas moksliniais smegenų veiklos tyrimais. Mūsų smegenys linkusios daug ką pamiršti, todėl visą studijų metu gaunamą informaciją būtina kartoti. Tik tokiu atveju pasiruošimas egzaminui ar kitokiai atsiskaitymo formai bus efektyvus. 
 • Informacijos įsisavinimą sustiprina ir jai priskiriama emocija bei sąsaja su kuo nors (šokiu, veiksmu, daiktu ir pan.). Tai labai individualu, todėl ieškokite, bandykite, atraskite ir taip sužinosite, kokios sąsajos jums geriausiai padeda įsisavinti konkrečią informaciją. 
 • Tikrinkite įvairius informacijos įsisavinimo būdus, pvz, labiau įsimenate girdėdami ar skaitydami informaciją. Kai rasite sau priimtiniausią būdą, viską prisiminti bus daug lengviau.
 • Poilsis prieš egzaminą – labai svarbu, nes jo metu smegenys turi laiką viską apdoroti, taigi neaukokite miego valandų kitoms veikloms.

 

Julius Balčikonis, kompiuterinės grafikos dėstytojas

Kiekvienoje disciplinoje ieškokite jums asmeniškai įdomių dalykų, temų, praktiškų pritaikymo galimybių ir pan. Kai surasite kampą, kuris jus įtraukia, sudomina, mokymasis taps galinga motyvacija , malonumu, o ne kančia.

 

Violeta Jadzgevičienė, dėstytoja, IT katedros vedėja

 • Praktiškai patikrinkite tradicinius mokymosi būdus, kuriuos išbandė daugybė studentų ir įsitikino jų veiksmingumu: pvz., pabraukti užrašuose ar tekste svarbias vietas, užsirašyti esminius momentus ir vėliau juos perskaityti, papasakoti draugui, ką išmokote, pačiam paprašyti draugo papasakoti, ką jis išmoko.
 • Mokykitės kartu su draugu. Tai motyvuoja, palaiko, taip daug lengviau sužinoti trūkstamą informaciją ar gilinantis į temas, kurias ne iki galo suprantate.
 • Prieš miegą mintyse pasikartokite esminius dalykus, kuriuos tą dieną išmokote.

Aušra Kandola, turinio kūrimo medijoms dėstytoja

 • Paskaitų metu konspektuokite, o vėliau dirbkite su savo užrašais: skaitykite, pasibraukite svarbias vietas (naudokite skirtingas spalvas skirtingo svarbumo informacijai pasižymėti), rašykite trumpas savo pastabas paraštėse (visa tai galima padaryti ir konspektuojant kompiuteriu). Labai svarbu bent keletą kartų perskaityti užrašus ir pakartoti juos sau ar draugui nežiūrint į užrašus. Jei informacija sudėtinga ar jums sunku ją įsiminti, dažniau skaitykite užrašus ir kartokite perskaitytą informaciją.
 • Prieš egzaminą ar svarbų atsiskaitymą iš anksto sugalvokite, kuo save apdovanosite išlaikęs egzaminą, ir būtinai tai įgyvendinkite. Tai gali būti paprasti dalykai, kuriems vis pritrūksta laiko: tinginio diena namuose, išvyka į kitą miestą, ilgas susitikimas su draugais, pomėgiams paskirta diena ir pan. Tegul tai būna jūsų motyvacija mokantis, ypač kai apima tingulys, dingsta ūpas, užplūsta abejonės ar nepasitikėjimas savimi. Tokiomis dovanomis save apdovanokite ne tik už reikšmingus pasiekimus, bet ir už mažesnius, ypač mokantis dalyko, kuris jums sunkiau sekasi.

Sėkmės moksluose!

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983