Kam influencerei reikalingas aukštojo mokslo diplomas?
35 tūkst. sekėjų „TikTok‘e“, 113 tūkst. sekėjų „Instagram‘e“ ir idėjos, su kuriomis atsikelia kiekvieną rytą galvodama, kaip jas įgyvendinti savo soc. medijų paskyrose, – tokia yra Omotolani Enwereji kasdienybė. Jai patinka tai daryti, ji iš už uždirba, tad kam sparčiai populiarėjančiai merginai reikalingas aukštojo mokslo diplomas? Apie tai, kodėl studijuoja Vilniaus verslo kolegijoje ir kaip tapo influencere, dalinasi Omotolani Enwereji.
Nuotrauka – asmeninis O. Enwereji archyvas
Tapti influencere paskatino reali gyvenimiška situacija
Omotolani į Lietuvą atvyko iš Nigerijos. Ji jau turėjo filmavimosi kine, modelio darbo užsienyje patirties, o pastaruosius kelerius metus didžiausią dėmesį skiria influencerės karjerai. „Idėja rimtai pažiūrėti į šią veiklą atėjo per patirtį Dubajuje. Kartu su kitais modeliais laukėme influencerės, kuri turėjo pareklamuoti mūsų renginį. Panagrinėjau jos paskyrą, pamačiau, ką konkrečiai ji turėjo padaryti, sužinojau, kiek už tai uždirbo. Po šio įvykio supratau, kad ir aš galiu tuo užsiimti. Esu drąsi prieš kamerą, komunikabili, tad nusprendžiau pabandyti“, – lemingą sprendimą prisiminė studentė.
Per kelerius metus jai pavyko stipriai užauginti paskyras „TikTok‘e“ ir „Instagram‘e“, (@heytolani) daug ko išmokti, atrasti mėgstamą veiklą ir įveikti ne vieną psichologinį iššūkį. Nuolat sekti naujoves ir iškart jas taikyti, galvoti naujas idėjas, skatinti savo kūrybiškumą – tai tik viena veiklos pusė. Sekėjams nematoma darbo pusė, pasak Omotolani, primena darbą biure. Ji bendrauja su klientais el. paštu, turėjo išmokti, kaip save pristatyti, išsiaiškinti mokesčių klausimus, rašyti scenarijus vaizdo įrašams ir pan.
„Anksčiau vengdavau save vadinti influencere, nes jaučiausi, kad nesu to verta. Su laiku šis jausmas dingo. Klientai išmokė labiau pasitikėti savimi. Jeigu jiems mano paskyros ir tai, ką jose darau, patinka, kodėl turėčiau jaustis blogai?“ – atviravo Omotolani.
Veikla soc. tinkluose pakeitė merginos karjeros kryptį. Kažkada aktyviai siekusi tapti modeliu ir iš to uždirbti, ji sako, kad šiandien dėl modelio karjeros nebesiverčia per galvą. Pasak studentės, „tai vis dar yra viena iš veiklų, kuria užsiimu, tačiau mano prioritetas šiandien yra verslas ir influencerės darbas“.
Į Lietuvą – gauti žinių ir diplomo
Verslo studijos anglų kalba ir aukštojo mokslo diplomas – štai dėl ko O. Enwereji atsidūrė Lietuvoje ir Vilniaus verslo kolegijoje. Gavusi draugo rekomendaciją, ji kolegiją pasirinko dėl verslo vadybos ir marketingo studijų programos, tarptautinės aplinkos, kurioje nesijaus nejaukiai, ir modernios aplinkos. Be to, mergina visada domėjosi verslu, šiuo metu taip pat turi idėjų, kurias bando įgyvendinti, tad nusprendė, jog tai padaryti padės studijos. „Aš siekiu žinių ir aukštojo mokslo diplomo. Tai daug geriau nei tiesiog kursai, nes diplomas parodo mano išsilavinimą. Tai kartu ir prestižas, nes visuomenė vertina aukštojo mokslo diplomą,“ – priežastis, kodėl nusprendė studijuoti, paaiškino mergina.
Nuotrauka – asmeninis O. Enwereji archyvas
O. Enwereji: „Aš uždirbu iš neigiamų komentarų“
Užteko pusmečio studijų, kad Omotolani įsitikintų savo sprendimo teisingumu, nes jau dabar paskaitose gauta informacija padeda ir verslo idėjų įgyvendinimui, ir influencerės karjerai. Pasak studentės, jai labai padėjo naujos žinios iš psichologijos, asmeninio prekės ženklo ir ekonomikos sričių. Jas taikydama, pastebėjo ir išaugusį pasiekiamumą soc. tinkluose.
Verslininkės žvilgsniu studentė vertina ir komentarus, kurių sulaukia įvairių. „Neigiami komentarai manęs neveikia. Į neigiamus žodžius kažkas visada norės atsakyti teigiamai, apginti, pasakyti savo nuomonę, taigi po vaizdo ar teksto įrašo soc. tinkluose užverda diskusija. Gausūs komentarai populiarina mano turinį, kurį pamato potencialūs klientai, taigi galima sakyti, kad uždirbu ir iš neigiamų komentarų“, – paaiškino O. Enwereji.
Adaptuotis Lietuvoje sekasi puikiai
Paklausta, kaip jai sekasi adaptuotis Lietuvoje , studentė džiaugiasi studijų draugais ir tuo, kad jauni žmonės Lietuvoje kalba angliškai, tad su jais lengva bendrauti. „Aš mokausi lietuvių kalbos, savo paskyrose dalinuosi patirtimi, kaip man sekasi gyventi Lietuvoje, vis sužinau kažko naujo ir studijuoju tai, kas man patinka. Visa tai yra labai įdomu, tad džiaugiuosi šia patirtimi“, – sako Vilniaus verslo kolegijos studentė.