Rasa Flay: „Jei ne nuotolinės studijos, aš dabar negalėčiau mokytis“ - Vilniaus verslo kolegija

Rasa Flay: „Jei ne nuotolinės studijos, aš dabar negalėčiau mokytis“

Rasa Flay mokyklą baigė prieš  32 m., gyvena užsienyje, maža to, dažnai keičia gyvenamąją vietą važinėdama iš vienos šalies į kitą. Atrodo, jokių sąlygų sugrįžti į studento suolą. Tačiau Rasa šiuo metu laiko paskutinius pavasario semestro egzaminus ir džiaugiasi išmokusi daugybę praktiškų dalykų. Kaip jai tai pavyko?

„Aš labai džiaugiuosi, kad Vilniaus verslo kolegijoje atsirado studijos nuotoliniu būdu. Kaip kitaip galėčiau mokytis, jei gyvenu ne Lietuvoje? Kaip galėčiau įgyvendinti savo tikslą – netolimoje ateityje gauti magistro laipsnį?“ – klausia Rasa Flay. Jos studijų kryptis – verslo vadyba ir marketingas.

Pasirodo, į mūsų kolegiją R. Flay sugrįžo po… 22 metų! Šįkart – surinkti papildomus kreditus ir gauti dabartinius reikalavimus atitinkantį profesinio bakalauro laipsnį. Taip ji prisijungė prie gausaus nuolatinių studentų būrio, kuriame yra įvairaus amžiaus ir patirties studentai iš skirtingų miestų visame pasaulyje.

Nuotolinės studijos – lankstus ir patogus būdas mokytis

Pasirinkus nuotolinių studijų formatą, paskaitos vyksta tik nuotoliniu būdu. Studentams suteikiama galimybė mokslus lanksčiai derinti su darbu ir asmeniniu gyvenimu, sutaupyti, nes nėra nuomos ar kelionės išlaidų. Jie gali dalyvauti tiesioginėse paskaitose internetu ir užduoti klausimus dėstytojams, bendrauti su grupės draugais. Visos paskaitos įrašomos, o įrašus galima pažiūrėti praleidus tiesioginę paskaitą ar norit įsigilinti, geriau suprasti į tam tikrą temą. Literatūra, praktinės užduotys, komentarai, vaizdo medžiaga – viskas pateikiama specialioje mokymosi programoje, kuria paprasta naudotis.

Paklausta, ar tokiu būdu pateiktas studijų turinys išsaugo savo vertę, Rasa Flay teigia, jog šiuo atveju vienintelis skirtumas yra žinių perdavimo būdas.

„Manau, nėra didelio skirtumo, kaip vyksta paskaita: internetu ar auditorijoje. Klausti, atsakyti, pradėti diskusiją galima ir per „Zoom“ platformą. Žinoma, internetu sunkiau užmegzti tarpusavio ryšius, tad mano rekomendacija yra visada dalyvauti tiesioginėse paskaitose internetu. Netgi per ekraną gali šiek tiek pažinti žmogų“, – savo patirtimi dalinosi moteris.

Jei esi smalsus, studijuoti lengva

Studijuoti sugrįžusi Rasa sako, kad 22 m. pertrauka tarp mokslų jai nepadarė didelės įtakos, nes… tokios pertraukos ir nebuvo. Kaskart, kai ji atvyksta gyventi į naują šalį, ji pradeda mokytis kalbos, susipažinti su aplinka, kultūra, žmonėmis. „Mokymasis yra natūrali mano gyvenimo dalis. Be to, esu labai smalsi, vis noriu ką nors sužinoti. Nuolatinės kelionės išugdė dar vieną savybę, kuri man padeda mokantis Vilniaus verslo kolegijoje, – lankstumą. Taigi sprendimas mokytis atėjo natūraliai, be didelių kančių ar lūžių. Todėl buvo lengva atremti draugų klausimus, kodėl studijuoju būdama vyresnio amžiaus, kam man to reikia, ką veiksiu tarp jaunų žmonių? – sprendimą grįžti prie mokslų komentavo R. Flay.

Mokytis savarankiškai labiausiai padeda vidinė motyvacija

Savarankiškas darbas – svarbi nuotolinio mokymosi dalis, tad jei susidaro įspūdis, jog taip mokytis gali tik disciplinuoti žmonės, studentė teigia, jog daug svarbesnė yra motyvacija, atsakomybės prisiėmimas ir gerai organizuota dienotvarkė. Pasak jos, studentas turi norėti pasiimti tai, ką jam duoda dėstytojas. Toks nusiteikimas mokymąsi padaro daug paprastesniu.

Didesniu iššūkiu gali tapti darbo, mokslo ir šeimos suderinimas, ypač jei studentas turi mažų vaikų. Tai padaryti padeda organizuotumas ir artimųjų palaikymas. Pačios Rasos situacija yra itin dėkinga mokslams: vaikai užaugę, šiuo metu jos nespaudžia darbas ar kiti įsipareigojimai, ribojantys galimybes lanksčiai planuoti dienotvarkę.

„Būtent todėl aš dabar ir mokausi. Apskritai sugrįžti į kolegiją po tiek metų yra labai įdomu. Pvz., 1998-aisiais nebuvo jokios skaitmeninės rinkodaros. O dabar mes gauname labai praktiškas ir reikalingas žinias, pvz., kaip įgyvendinti el. marketingo projektą, rašyti tekstus ir pritaikyti juos verslui, pasirašyti sutartis el. būdu ir pan.“, – pastebėjo nuotolinių studijų studentė.

Ryšys su kolegija išliko dėl joje dirbančių žmonių

Pasak R. Flay, Vilniaus verslo kolegija jai visada kėlė šiltus jausmus. Net po daugiau nei 20 m. ji pasikalba su anglų k. dėstytojomis Skaiste Didžiuliene ir Giedre Būdiene, prisimena Andrejų Račkovskį (dabar jis – verslo komunikacijos dėstytojas, mokymo inovacijų ir verslo vystymo skyriaus vadovas) ar buvusią kolegijos direktorę Jolantą Skirgailę: „Su kolegija visada jaučiau ryšį. Taip yra dėl joje dirbančių žmonių. Vilniaus verslo kolegija man padovanojo puikią patirtį, todėl sprendimą vėl sugrįžti čia mokytis priėmiau be jokių abejonių“.

Atgal

Kiti blogo įrašai

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983