Žaidimų kūrimas - Vilniaus verslo kolegija

Studijų programos

Žaidimų kūrimas

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis:

Informatikos mokslų profesinis bakalauras

Studijų kryptis:

Informatika

Kreditai:

180 (ECTS)

Dėstymo kalbos:

Lietuvių / anglų

Studijų trukmė:

Nuolatinės (dieninės)

3 metai

Metinė studijų lietuvių kalba kaina:

Nuolatinės (dieninės)

2600 €

Metinė studijų anglų kalba kaina:

Nuolatinės (dieninės)

3700 €

Įtraukianti istorija, pribloškianti grafika, „kieti“ veikėjai, užvedanti muzika ir visiškas laiko pojūčio praradimas – jei visai tai yra jūsų gyvenimo būdas ar net dar stipriau – viską užvaldžiusi aistra, kviečiame iš žaidėjo kėdės persėsti į žaidimo kūrėjo vietą. Dirbti srityje, kurios negalėsite pavadinti darbu, ir įsitvirtinti pramogų srityje, kuri pagal populiarumą ir uždirbamas pajamas užima tvirtą pirmą vietą, – tokias perspektyvas jums atveria žaidimų kūrėjo studijų programa!

Žaidimų kūrimas apima įvairias sritis, į kurias gilinsitės per visą studijų laikotarpį. Svarbiausios iš jų yra šios: žaidimo apipavidalinimas (ang. „game art“), žaidimų dizaineris (jis atsakingas už žaidimo struktūros planavimą) ir programuotojas. Jūs gausite gerą žinių pagrindą pirmosioms dviem sritims, o programavimui, vienam iš stipriausių dalykų mūsų kolegijos IT krypties studijų programose, skiriama daugiausia dėmesio. Mokysitės sisteminio ir objektinio programavimo, o kartu – žaidimų dizaino, 3D grafikos modeliavimo, audiovizualinių technologijų, žaidimo projektavimo ir pan., kad visą kūrimo procesą suprastumėte išsamiau, įvairiapusiškiau bei gautumėte meninio – vaizdinio mąstymo pagrindus.

Studijų metu dėmesio skiriama ir IT technologijų pagrindams, tad išmoksite kurti 2D ir 3D grafikos elementus, naudotis garso ir vaizdo technologijomis, kurti tinklalapius, padedančius reklamuoti sukurtą žaidimą. Taip praplėsite savo gebėjimų ribas, gausite  pridėtinės vertės, dėl ko geriau įsiliesite į darbo rinką.

Kūrybiškumą, komunikacijos, darbo komandoje gebėjimus, praktinius įgūdžius lavinsite kurdami žaidimo prototipą, įgyvendindami projektą (kartu su komandos nariais pereisite visus projekto etapus nuo idėjos iki rezultato), atlikdami praktikas įmonėse. Verslumo įgūdžius stiprinsite mokydamiesi verslo ir teisės pagrindų, psichologijos, IT projektų valdymo. Tarpdisciplininis mokymo metodas padės susiekti informaciją iš skirtingų disciplinų ir tapti žaidimų kūrėju, kuris turi universalias, plačiai pritaikomas žinias, o kartu su jomis – įvairesnes veiklos galimybes.

Vilniaus verslo kolegija – viena iš nedaugelio aukštųjų mokyklų Lietuvoje, kur galima studijuoti žaidimų kūrimą pagal inovatyvią, rinkos poreikius atspindinčią studijų programą.

Paruošti specialistus, kurie gebėtų kurti kompiuterinius žaidimus, medijų sistemas, patrauklias informacines sistemas internete, profesionaliai programuotų, išmanytų kompiuterinį garso ir vaizdo apdorojimą.

Pastaraisiais metais žaidimų kūrimas Lietuvoje yra sparčiai auganti sritis, kurioje lietuviams gerai sekasi. Daug Vilniaus verslo kolegijos studentų darbo pasiūlymų gauna praktikų, kolegijoje rengiamų susitikimų su IT įmonių atstovais metu, tad turi sąlygas dar studijuodami pradėti dirbti. Žaidimų testuotojo pozicija yra viena iš pozicijų, kur absolventai pradeda savo karjerą. Jūs taip pat galėsite dirbti žaidimų dizaineriu, programuotoju, garso / vaizdo medžiagos apdorojimo specialistu (pvz., žaidimų garso takelių kūrėju), mobilių aplikacijų kūrėju be programavimo, IT komandros nariu bet kokioje IT naudojančioje įmonėje arba imtis iššūkio pačiam kurti, reklamuoti ir uždirbti iš savo išvystyto žaidimo.

ZAKZAKŠios programos absolventai pradėjo savo karjerą LINEKA, LVS, „Vainėda“, „Revena“, „DSV Transport“, „Axis Transport“, „Easting Express“, „Girteka logistics“, „Transimeksa“, „Finėjas, DHL Lietuva“ ir kt.       

 • Integruotos verslo studijos 4 ECTS
 • Teisės pagrindai 3 ECTS
 • Web programavimas ir duomenų bazės 6 ECTS
 • Kompiuterinių žaidimų kūrimas (Unity) 6 ECTS
 • Išmaniųjų įrenginių multimedija 5 ECTS
 • Žaidimo kūrimo projektas 3 ECTS
 • Programų sistemų inžinerija 4 ECTS
 • Turinio valdymo sistemos 5 ECTS
 • Laisvai pasirenkamas dalykas 3 ECTS
 • Baigiamoji praktika 12 ECTS
 • Baigiamasis darbas 9 ECTS

Konkursiniai dalykai ir jų svertiniai koeficientai:

0,4

I dalykas

Matematika

0,2

II dalykas

Informacinės technologijos arba fizika, arba biologija, arba chemija, arba geografija

0,2

III dalykas

Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais

0,2

IV dalykas

Lietuvių kalba ir literatūra

Reikalingi dokumentai:

 • Brandos atestatas ir jo priedas arba notaro patvirtinti jų nuorašai
 • Paso ar asmens tapatybės kortelės kopija
 • 1 Fotonuotrauka (3×4 cm)
 • Prašymas
 • Registracijos mokestis 60 €

„Prieš priimdamas sprendimą čia mokytis, paskaičiau atsiliepimų, paklausinėjau draugų, kurie čia studijuoja. Visi atsiliepė teigiamai, ypač užsienio studentai, todėl apsispręsti buvo nesunku. Kolegijoje nuostabi ir jauki atmosfera. Man ypač patiko tai, kad čia yra aistringų dėstytojų, kurie gyvena savo dėstomu dalyku. Iš jų žodžių jausdavau, kad jiems ši sritis nepaprastai patinka. Tokios paskaitos būdavo labai įdomios.“

Tomaš Makarevič, VVK alumnas

„Anksčiau buvau tylesnis. Kai pradėjau studijuoti ir bendrauti su žmonėmis, kurie domisi tais pačiais dalykais kaip ir aš, bendrauti tapo lengviau. Man patinka kolegijos dėstytojai, kurie išklauso studentų nuomonę, atsižvelgia į ją ir yra supratingi.“

Karolis Samoška, VVK studentas

Video atsiliepimai:

Įmonės, kuriose dirba VVK studentai:

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983