Kolegija

Blog'as

Mano pirmieji studijų metai kolegijoje

Naujus mokslo metus pradedame su Edvin Zuzanov, 2 kurso Anglų kalbos ir komunikacijos studento, tekstu. Edvin atvirai ir nuoširdžiai pasakoja, apie savo lūkesčius, kur norėjo studijuoti baigęs mokyklą, ir abejones prasidėjus mokslo metams. Kas čia manęs laukia? Ar daug reikės mokytis? Ar man čia patiks?

Su šiais klausimais susiduria daug pirmakursių. Džiaugsmą pradėti naują, daug savarankiškesnį, savo gyvenimo etapą lydi nerimas ir nežinomybė. Edvin dalijasi savo įspūdžiais apie pirmuosius mokslo metus kolegijoje ir atskleidžia, kas jam suteikia motyvacijos visiškai pasinerti į studijas.

Edvin Zuzanov

Labai gerai prisimenu savo paskutinius metus mokykloje. Manęs nekamavo įkyrūs klausimai, ką ir kur studijuoti. Aiškiai, žinojau, ko noriu ir kur man reikia mokytis. Prisipažinsiu – buvau įsitikinęs, kad mano vieta yra universitete. Tačiau gyvenime visko nesuplanuosi. Baigęs 12 klasių, atsidūriau Vilniaus verslo kolegijoje, pasirinkęs anglų kalbos ir tarptautinės komunikacijos studijų programą.

Pirmomis savaitėmis aš visiškai nežinojau, ko tikėtis iš šių studijų, ir klausiau savęs: kokie bus dėstytojai, ar bus griežtas mokymas, gal teks sėdėti iki paryčių darant namų darbus, bet svarbiausia – ar man patiks čia mokytis?

Užteko visai nedaug laiko, kai pats iki galo nesuvokęs pastebėjau, kad esu visiškai pasinėręs į studijas. Visas mano dėmesys ir laikas atiduotas kolegijai. Pasirinkus labai plačią specialybę, man tenka mokytis daugybę skirtingų dalykų, susijusių su anglų kalba, komunikacija, rašymu, pasaulio naujienų aptarimu, prezentacijų kūrimu. Tepraėjo vos vieneri metai, kai aš čia mokausi, o man visiškai aišku – iš studijų gavau viską, ko tikėjausi, ir net daugiau!

Didžiausią įspūdį man sukėlė fonetikos paskaitos. Tai buvo pirma savaitės pradžios paskaita ir, nors tai gali nuskambėti juokingai, bet aš su nekantrumu laukiau kiekvieno pirmadienio, kad galėčiau išmokti ir aptarti daugelį su fonetika susijusių dalykų. Šie mokymai padėjo man suvokti, kad anglų kalba yra daug sunkesnė, nei aš maniau. Iki kolegijos manęs tokių dalykų niekas nemokė.

Po kurio laiko susidariau nuomonę, kad, pasirinkus norimą specialybę arbą mokslo šaką, kurią norėtum nagrinėti, atsiranda daugiau motyvacijos mokytis ir būti aktyviam paskaitos metu. Aš niekada, net prieš egzaminus gimnazijoje, nejaučiau tokio stipraus noro stengtis. Tik pradėjęs studijuoti šioje kolegijoje, gavau tinkamą galimybę parodyti savo iniciatyvą, norą pažinti daugiau ir atsiskleisti kaip asmenybė. Kolegijoje mūsų klasės nėra labai didelės, todėl dėstytojai gali pabendrauti su visais asmeniškai ir duoti lygias sąlygas mokymuisi. Praėjo vos vieneri metai, o mano nuomonė apie kolegijas ir universitetus pasikeitė.

Galų gale manau, kad svarbiausia yra nesudvejoti tuo momentu, kai reikia pasirinkti norimą specialybę studijoms. Ne viskas priklauso nuo mokymo įstaigų populiarumo. Mokslo kokybė tikrai nenukentės, jei pasirinksi kolegiją. Aš tai dabar labai aiškiai žinau.

Kiti blogo įrašai

Kaip studijos Vilniaus verslo kolegijoje padeda man ugdyti asmenines savybes?

Mokausi tam, kad gaučiau žinių ir įgyčiau profesiją – taip atsakytų dažnas studentas, paklaustas, kodėl įstojo į aukštąją mokyklą. Ką dar be išsilavinimo, naujų draugų ir savarankiško gyvenimo pamokų gauna studentai? Kaip mokymasis, kuriam reikia valios, motyvacijos, gebėjimo susikaupti veikia kiekvieno charakterį? Darius Pečiul, interaktyvių medijų ir technologijų antrakursis, dalinasi savo įžvalgomis, kaip studijos mūsų kolegijoje padėjo jam, intravertui, pagerinti savo bendravimo įgūdžius ir atskleisti kitas asmenines savybes.

Daugiau

Ambicingi „Team academy“ pirmakursių projektai: nuo ekologijos iki pokyčių Vilniuje

Jei paprastai pirmo kurso studentai savo mokslo metus pradeda nuo įprastų paskaitų ir namų darbų, „Team academy“ studentams rudens semestras startavo nuo socialinių projektų įgyvendinimo. Vienas su kitu susipažinę tik prieš kelis mėnesius, jie turėjo sugalvoti idėjas šiems projektams ir pradėti juos įgyvendinti. Taigi apie ką yra „Team academy“ pirmakursių projektai, apie kuriuos jie taip entuziastingai kalba? Kviečiame paskaityti!

Daugiau

Naujieji dėstytojai: kolegija mus maloniai nustebino

Šiemet Vilnius verslo kolegijos bendruomenė pasipildė naujais dėstytojais. Kaip jiems sekasi ir kaip jie jaučiasi kolegijoje? Kokius įspūdžius sukėlė mūsų studentai? Ar šią kol kas dar trumpą darbo patirtį mūsų kolegijoje lydėjo asmeniniai atradimai ir iššūkiai? Iš kelių naujų dėstytojų pakalbinome porą, tad kviečiame susipažinti!

Daugiau