Interaktyvios medijos ir technologijos - Vilniaus verslo kolegija

Studijų programos

Interaktyvios medijos ir technologijos

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis:

Informatikos mokslų profesinis bakalauras

Studijų kryptis:

Informatika

Kreditai:

180 (ECTS)

Dėstymo kalbos:

Lietuvių

Studijų trukmė:

Nuolatinės (dieninės)

3 metai

Metinė studijų lietuvių kalba kaina:

Nuolatinės (dieninės)

2600 €

Ar jūsų pomėgis – technologijos, kurių naujovėmis bei pritaikymo galimybėmis aistringai domitės ir iškart jas išbandote? Aktyviai sekate įvairius medijų kanalus, tačiau pats mieliau kūrybiškai dirbate už kadro? Vaizdas, garsas, skaitmeninis turinys – jums įdomu viskas, tačiau nežinote, kur gauti kokybiškų, koncentruotų žinių, kurios leistų suprasti, kur labiau norite gilintis ir atrasti sau patinkančią nišą? Interaktyvios medijos ir technologijos – viena novatoriškiausių mūsų studijų programų, kuri atveria prigimtinį kūrybiškumą ir suteikia naujausius XXI a. technologijų įrankius.

Studijuodami šią programą išmoksite:

Interaktyvių medijų ir technologijų studijos suteikia tvirtą pagrindą darbui su šiuolaikinėmis technologijomis, apimančiomis vaizdo, garso ir skaitmeninį turinį. Per visą studijų laikotarpį susipažinsite ir išmoksite naudotis įvairiu spektru technologijų: programavimu nekuriant kodo, 3D grafika ir animacija, filmavimu ir montavimu, darbu su turinio valdymo sistemomis, žaidimų kūrimu ir pan.

Nuo tinklalapių kūrimo su „Wordpress“ iki mobilių aplikacijų kūrimo be programavimo, nuo kruopštaus vaizdo medžiagos montavimo iki reklamų kūrimo tokiems soc. tinklams kaip „Instagram“ ar „TikTok“ – tai platus jūsų mokymosi laukas, suteikiantis galimybę per trejų metų laikotarpį gauti išsamias, veiksmingas žinias ir atskleisti savo kūrybiškumą. Dauguma šios srities specialistų tokią informaciją žvejoja begaliniuose kursuose, nemokamose filmukuose per „YouTube“ ar ieškodami patyrusių profesionalų. Šie profesionalai per paskaitas stovės prieš jus ir dalinsis ne knygine informacija, o praktika, gauta dirbant su klientais, mat didelė dalis mūsų kolegijos dėstytojų dirba ir nuolat jaučia rinkos pulsą bei išbando naujausias technologijų tendencijas.

Kad gautos žinios suteiktų pridėtinę vertę, padėtų jums įsitvirtinti darbo rinkoje ir įgyvendinti savo svajones, studijų metu ugdysite tokius gebėjimus kaip verslumas, darbas komandoje, gebėjimas planuoti ir siekti numatytų tikslų. Tam padės šiai studijų programai specialiai pritaikytos disciplinos, pvz., specialybės anglų kalba, integruotas verslas, teisės pagrindai, projektų valdymas.

Skirtingą informaciją susiesite ir įtvirtinsite padedami pažangių Vilniaus verslo kolegijoje taikomų metodų: tarpdalykinio mokymo, projektinio mokymo (kartu su komanda patys įgyvendinsite projektus nuo… iki) ir, žinoma, praktikų.

Parengti iniciatyvius, savarankiškus ir atsakingus specialistus, kurie geba projektuoti ir kurti interaktyvius medijų elementus taikydami vaizdo, garso, animacijos, informacijos vizualizavimo, dizaino ir programavimo žinias, moka bendradarbiauti kuriant įvairius medijų produktus ir prisitaikyti prie sparčiai kintančių technologijų bei rinkos sąlygų.

Studijų metu gausite įvairiapusiškas žinias, kurios suteikia galimybę išbandyti save bent keliose pozicijose ir per patirtį atrasti konkrečią sritį, kurioje labiausiai atsiskleisite. Interaktyvių medijų kūrėjas (dizaineris), medijų produkto / projekto vadovas, multimedijų, saityno sistemų projektuotojas, vaizdo / garso įrašų redaktorius, tinklalapių kūrėjas, UX dizaineris – tai pagrindinės ir toli gražu ne visos darbo pozicijos. Galėsite dirbti tokiose srityse kaip reklamos, marketingo ar dizaino agentūros, tradicinė ir e. leidyba, telekomunikacijos, viešoji komunikacija, visuomenės informavimo organizacijos, kompiuterinių žaidimų kūrimo įmonės ir pan. Darbas biure, namuose ar gyvenant bet kurioje pasaulio šalyje – ši šiuolaikiška profesija leidžia rinktis pagal plačius XXI a. žmogaus poreikius.

Aktyvūs programos socialiniai partneriai yra „Infobalt Association“, „Užupis Creative Cluster“, „BlueBridge“, „Metasite Solutions“, „Bridge2APEX“, „Edrana“, BTT ir kt. Šios programos alumnai savo karjerą pradėjo „Mokomieji filmai“, „Idėja 3D“, „Avisma“ ir kt.

Konkursiniai dalykai ir jų svertiniai koeficientai:

0,4

I dalykas

Matematika

0,2

II dalykas

Informacinės technologijos arba fizika, arba biologija, arba chemija, arba geografija

0,2

III dalykas

Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais

0,2

IV dalykas

Lietuvių kalba ir literatūra

Reikalingi dokumentai:

  • Brandos atestatas ir jo priedas arba notaro patvirtinti jų nuorašai
  • Paso ar asmens tapatybės kortelės kopija
  • 1 Fotonuotrauka (3×4 cm)
  • Prašymas
  • Registracijos mokestis 60 €

„Prieš kelerius metus savarankiškai pradėjau mokytis montavimo – žiūrėdavau įvairias nemokamas vaizdo pamokėles. Pradėjusi studijuoti Vilniaus verslo kolegijoje ir rimtai mokytis filmavimo bei montavimo, sužinojau daugybę paslapčių bei taisyklių, kurių nebuvau girdėjus per jokią nemokamą pamoką internete. Dabar, stebėdama sumontuotą vaizdo įrašą, galiu išgirsti blogai ar gerai pritaikytus garsus, suprasti, ar parinkta muzika tinka video temai, pamatyti, ar nebuvo sulaužyta trečdalių taisyklė, ar gerai padarytas kadrų perėjimas.“

Ieva Kurklinskaitė, VVK studentė

„Esu labai patenkinta studijomis. Kiekvieną pusmetį randu sau mėgstamų dalykų: grafinį dizainą, tinklalapių kūrimą, 3D modeliavimą. Kolegijoje labai draugiška atmosfera. Dėstytojai bendrauja kaip su lygiais žmonėmis, išsamiai paaiškina, net padeda surasti vietą praktikai ar būsimam darbui.“

Patricija Višnevska, VVK studentė

„Studijuojant praktika – vienas iš vertingiausių dalykų, o jos Vilniaus verslo kolegijoje yra daug ir įvairios. Štai vasarą atlikau praktiką dėstytojo rekomenduotoje stovykloje, kur praktikantai galvojo idėjas, būrėsi į komandas, vaidino, filmavo, montavo. Mano užduotis buvo įrašyti garsus ir juos sumontuoti. Garso sritis – mano mėgstamiausia. Į ją ir pasirinkau gilintis.“

Jevgenij Kargin, VVK studentas

„Man patinka kūryba, todėl pasirinkau sritį, kur kūrybiškumas derinamas su technologijomis. Man patinka studijuoti. Studijų tempas – ne pernelyg greitas, dėstytojai suteikia iššūkių. Per pateiktas užduotis galiu lavinti kūrybiškumą ir įgyvendinti idėjas. Kol kas labiausiai prie širdies man yra vizualiniai dalykai.“

Adonis Lažinskas, VVK studentas

Įmonės, kuriose dirba VVK studentai:

Kontaktai

Įmonės informacija

VšĮ Vilniaus verslo kolegija Įmonės kodas 191807983